Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Cieknie komuś albo ciekła woda do bagażnika?


Simon

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze po deszczu mam wode w bagażniku i to dużo, we wnękach po lewej i prawej stronie. Skąd to sie bierze tam są chyba rynienki odprowadzające wode ale nie wiem dokładnie może sie tam przelewa, miał ktoś z was ten problem i go rozwiązał? <bmw_1>

Pozdro. <bmw_3> bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też miałem, szczególnie po prawej stronie,

u mnie przeciekało przez lampy, odręciłem klosze i silikonem razem z uszczelką i po sprawie ( niektórzy dziury w podłodze wiercą i mają odpływ :evil: ),

zdarza się też że uszczelka od klapy bagażnika już jest wyrobiona i przez nia leci - do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mieliśmy wodę w E-30 po deszczu lub gdy na aucie leży dużo śniegu -- po prawej stronie (stojąc przodem do otwartego bagażnika) na plastikowej pokrywie zasłaniającej akumulator (324d) - i nigdzie więcej bo reszta sucha jak pieprz.

U nas to chyba uszczelka -- ale tą wodę zawsze dawało radę wybrać czymś zanim wyciekła dalej -- tam była taka mała rynienka w której sie zbierała.

Sprawy nie zbadaliśmy do końca bo niestety nastąpiło duże BUM i nie ma auta :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś ma/miał problem z mokrą podłogą z przodu-u mnie po opadach mocniej zamaka po stronie pasażera...podkładam gazety, aby wyciągały wodę- syzyfowa praca (od strony pasażera mam już ponad miesiąc mokro). Którędy ta woda może wpadać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś pewny że nie masz żadnej dziury w podłodze w tamtej okolicy lub podszybiu, to w przypadku posiadania otwieranego dachu, w słupkach A znajdują się węże odprowadzające nadmiar wody. Jeżeli taki wąż uległ zniszczeniu to masz gwarantowaną kałuże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś ma/miał problem z mokrą podłogą z przodu-u mnie po opadach mocniej zamaka po stronie pasażera...podkładam gazety, aby wyciągały wodę- syzyfowa praca (od strony pasażera mam już ponad miesiąc mokro). Którędy ta woda może wpadać ?

Kiedyś miałem AUDI coupe typ81 miałem ten sam problem :? U mnie ciekło przez uszczelke szyby w dolnym rogu (między szybą a uszczelką), do tego zimą okazało sie że nagrzewnica jest dziurawa.

Sprawdź czy nie ma zacieków na uszczelce, a jak nagrzewnica jest walnięta to przy odkręconym ogrzewaniu jest taki dziwny słodkawy zapach <bmw_2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybera nie mam, żadnego dziwnego zapachu nie wyczuwam, dziś wyciągnęłem całą przesiąkniętą "Wrocławską" :-] Woda jakby spływa z góry, bo oprócz podłogi jest mokro na "ściance" którą dotyka się gdy wyciągnie się nogi...Jutro pewnie znowu zmiana gazety :(

pozdro <bmw>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie polecam odkręcenie błotnika po tej stronie gdzie masz mokro. Zazwyczaj widok który wtedy się widzi odbiera ochotę do życia. Bardzo często w miejscu słupka A jest wielka dziura. Sam słupek A składa się z dwóch części, i ta wewętrzna część jest przeżarta przez rdze. Woda cieknie z tej części gdzie jest umieszczony silnik wycieraczek (pod szybą). Podnieś maske i przyjżyj się prawemu rogowi tej wnęki, pod szybą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś ma/miał problem z mokrą podłogą z przodu-u mnie po opadach mocniej zamaka po stronie pasażera...podkładam gazety, aby wyciągały wodę- syzyfowa praca (od strony pasażera mam już ponad miesiąc mokro). Którędy ta woda może wpadać ?

:idea: Zobacz sobie kolego półkę na której stoi akumulator, napewno jest dziurawa :?

ja miałem zawsze kałużę. Hmmm .... gazet nie używałem :mrgreen:

Ostatnio to naprawiałem. Silikon i kawałek blachy. Będzie O.K. <bmw_3>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

u mnie w bagażniku cieknie po lewej stronie jak myje szklałfem auto jest kałuża

jak deszcz pada niema i to sie dzieje od 2-3 miesuiecy wczesniej karczerem myłem i nic,i jeszcze z szyberdachu kapie mi od 2 tygodni

jak zachamuje ostro lub jak cofam przy ostrym deszczu-nie wydaje mi sie ,że to uszczelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...