Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


e38 chlodzenie


Rekomendowane odpowiedzi

witam. w tym roku zakupilem bmw 7 z 98 roku z silnikiem 2.8. od samego poczatku wyswietlal sie komunikat "check coolant level" , poprzedni wlasciciel stwierdzil ze byl z tym problemem w serwisie bmw i okazalo sie ze wszystko jest ok. ja rowniez sie tym nie przejmowalem bo temp. trzymal idealnie. odnalazlem na wezu delikatne pekniecie ale poziom plynu nigdy sie nie zmienial, tylko babelki bylo widac. zakleilem to pekniecie i zalazlo sobie inne pekniecie tym razem juz na chlodnicy. PYTANIE. slyszalem opinie ze podobno korek wlewu plynu ma za zadanie wypuszczenie nadmiernego cisnienia. i ze moj moze nie dzialac. slyszal ktos o tym. prosze o pomoc. <bmw_2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do płynu w chłodnicy to:

1. sprawdź miernikiem czy czujnik "zwiera" jak jest dużo płynu i "nie zwiera" jak go jest za mało.

2. sprawdź miernikiem czy w kabelku płynie prąd - ok 4.5V

3. sprawdź miernikiem czy jeden z kabelków jest równy masie, tzn. dotknij do kabelka (1-nej żyły) i do masy (np: zamka klapy, śruby amortyzarora, czy czegoś co na 100% jest masą,).

Jeśli żadna z żył nie jest masą (po połączeniu z masą wskazuje jakieś napięcie) to dlatego masz problem... musisz teraz ustalić która z nich to masa i ją podpiąć do masy... Jak auto było naprawiane to blacharze zapominają przykręcić masy do błotnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki olejus. Widze ze dobrze zdasz sie na elektryce wiec mam jeszcze jedno pytanko zwiazane z xenonem ktory byle kiedy, bez zasady i jak mu sie zachce sie wylacza. Zawsze tylko jeden lewy, poczym wylaczam swiatla wlaczam ponownie i jest ok. Widze ze masz nawet ten sam silnik, ja od zakupu t.j. wakacji zdazylem wymienic czujnik polozenia walu korbowego, czego moge sie spodziewac w najblizszym czasie. pozdrowienia. <bmw_2>

Dodano: 5 Grudzień 06, 20:33

olejus, witam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jeden xenon zapala się nie zawsze na żądanie musisz najpierw przemienić przetwornicę (czyli z lewej lampy dać do prawej a z prawej do lewej) i zobacz czy ten sam xenon mam problem czy już ten drugi. Jeżeli ten drugi to wiesz że musisz kupić przetwornicę a jeżeli problem dalej leży po tej samej stronie (co przed zmianą przetwornicy) to zmień żarówki.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...