Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Krzyżaki wału napędowego


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem... wymieniłem najpierw łożyska w piastach z tyłu bo coś gwizdało, pomogło tylko trochę, wymieniłem most który też gwizdał, a nowy okazał sie nie wiele lepszy, lecz po wymianie przy 120km/h były wyczuwalne drgania, wymieniłem więc podporę wału wraz z łożyskiem i zaczął sie teraz problem :!: tzn. auto dostaje wibracji już przy 80km/h, więc wymieniłem most na stary i nie pomogło. Wymieniałem koła i nic :? Auto przed wszystkimi tymi wymianami,od kiedy je kupiłem miało drgania ale dopiero przy ok. 180km/h . Jestem przekonany w 90% że to coś z wałem.

Moje pytanie to jak sprawdzić krzyżaki na wale napędowym :?: Jeśli macie jeszcze jakieś sugestie to też piszcie :wink: Z góry dzięki <bmw_2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że tam są znaki i na nich ustawiłem. Ale słyszłem też taką teze, że połówki wału są z osobna wyważane i nawet jakbym złożył to o 180° obrócone to i tak nie powinno być drgań :?: :? co do zbieżności to robiłem tył, a nie przód, ale te drgania jednak mają inny charakter niż przy rozstrojonej zbieżności, ni to most, ni to wał gdzieś między. Dzięki za sugestie <bmw_2> Czekam na inne, z góry dzięki, jak sam do czegoś dojde to opisze pytanie_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mam mało czasu aby poświęcić się trochę swojemu autu, mało tego doszedł mi jeszcze jeden problem(chyba pompa) bo nie mogę zapalic....

Co do znaków, to jeden jest na ramieniu krzyżaka (tego z wielowypustem), a drugi na drugiej częsci wału(tam gdzie wsuwasz wielowypust). Ta nakrętka na tym połączeniu nie powinna być dokręcona na chama :!: tylko z czuciem, delikatnie, tak aby sie nie rozkręciła, a wał mógł sie poruszać na tym wielowypuscie...

ZIUTEK-WROCŁAW

Jak znajdziesz przyczynę to daj znać, u mnie objawy są podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...