Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Nie pali na jeden gar? Help!


Gość Max

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem. Ostatnio moja bunia zaczęła coś chrząkać i okropnie dużo jeść. Najgorzej jest na niskich obrotach. Wygląda na to, że nie pali na jeden gar. Chodzi jak traktor. Mam motor 1,8 na 2-gaźniku stromberga. Wymieniłem juz świece i kable wys. nap. i ciągle nic. Czy może to być wina aparatu zapłonowego. Wtajemniczonych prosze o pomoc. Z góry dzieki.

Max e21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz mieć awarię aparatu zapłonowego ale sprawdź także węzyk przy pompce przyspieszacza zapłonu czy sie nie skruszył bo też miałem takie objawy jakby chodził na 3 cylindry wymieniłem ten wężyk lepiej teraz wkręca sie na obroty i mniej pali bo nie musze jej deptać żeby nabrać prędkości :) Pozdro FunS BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg tabliczki znamionowej to jest to M4, gaźnikowiec na 2 gaźnikach stromberga. To są jakies wynalazki na podciśnienie, do których przychodzi specjalny olej. Wiem tylko że zaden z macherów u których byłem nie chciał sie podjąć regulacji tego draństwa. Mowili mi, że przez te gaźniki tak dużo żre i że taniej wyjdzie wymienic gaźnik na pojedynczy i załozyc inny kolektor dolotowy niż to wyregulować. Nie wiem czy dobrze robie ale gaźnik juz mam a kolektor i mixer do gazu jest w drodze. Zobacze co z tego wyjdzie. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i M10. Te gaźniki coteraz mam to strombergi a mam zamiar założyć pojedynczy zenitha. Dziś wymieniłem kopułke przy aparacie zapłonowym i ciągle chodzi jak traktor. Jak silnik jest zimny to jest ok, a jak sie nagrzeje tak do normalnej temp. to jak dodaje gazu to tak dziwnie pracuje jak diesel. Powyżej 3000 kręci super. Nie wiem co jest grane. Zawory troszeczke grają ale to normalne po 200 tyś. Jeszcze z nimi nie jest tak źle. Troszke pociaga olej ale też znikome ilości. zobacze co bedzie po zmianie gaźnika.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy masz iskre na każdej świecy zobacz na końcówkach świecy czy jest dobre spalanie czy są suche nie obrzucone olejem innym sposobem sprawdzenia na który cylinder nie pracuje jest przy włączonym silniku wyciąganie fajek po kolei nie zpaomnij ich wkładać i wyciągaj przez szmate bo potrafi skopać jak psa .. :)przy wyciągnięciu fajki silnik powinien zmniejszyc obroty logiczne ... Pozdro FunS BmW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, czyli jak nie pali na jeden to znaczy, że aparat walniety? No chyba, żeprzewody są dupiane bo kupiłem jakies odpowiedniki za niecałe 100 zł. ale koles zapewnil mnie ze bedzie ok. Moim zdaniem nowe to nowe czyli powinno byc ok. Nie wiem czy to ma jakies znaczenie. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...