Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Jaki pasek do rozrządu ?


Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo, że pasek w M40 to nie jest za mocna strona i moje pytanie, jakich firm wkładacie paski, żeby pojeździły i nie zerwały się wcześniej?. Dostępne są: BOSCH, CONTITECH, GOODYEAR i jakiś HUTCHINSON i pewnie wiele innych "made in dzikie węże". Mechanik radził mi contitech, dawne conti.

Acha i jeszcze natknąłem się gdzieś na goodyear z jakąś literką na końcu oznaczenia, chyba B. Podobno jakieś wzmacniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO PIERWSZE:

Paski rozrzadu w silnikach BMW M40 nie wytrzymuja ani krocej ani dluzej niz w innych popularnych autach np. VW, Ford, Opel, Renault, Toyota, Mazda, Honda, Nissan itp. Poza tym silnik pracujacy na pasku a nie na lancuchu to nie zadna bolaczka itp. Na paskach chodzi 90% silnikow samochodowych na swiecie!! Paski z racji tego ze nie sa metalowe nigdy nie dzwonia, nie brzecza, nie halasuja itp.

Pasek rozrzadu w M40 prawidlowo wymienia sie wedlug nastepujacej zasady:

- pierwsza wymiana po 80.000km lub po ok. 4-5 latach

- kolejne wymiany co 60.000km lub co 4-5 lat

Napinacz i rolki prowadzace (zwane tez zwrotnymi) wymienia sie co 2 wymiany paska rozrzadu.

PO DRUGIE:

Wedlug znajomego mechanika, ktory naprawia mase najrozniejszych aut, specjalizujac sie przy tym w autach BMW (jest z tego powszechnie znany w moim regionie) najpewniejsze i najtrwalsze paski rozrzadu to CONTITECH. Z kolei napinacz i rolki zaleca firmy SKF. Ja wlasnie wymienilem sobie rozrzad na wyzej wymieniony CONTITECH + SKF i mam swiety spokoj na dlugi czas. Wszystko dziala idealnie i wiem ze zalozylem to co najpewniejsze i najtrwalsze.

Jezeli posluchasz madrej rady i zdecydujesz sie na pasek rozrzadu CONTITECH to ulatwie ci sprawe podajac jego wlasciwy symbol do silnikow BMW M40:

wolaj CONTITECH CT 589. Maksimum pewnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli posluchasz madrej rady i zdecydujesz sie na pasek rozrzadu CONTITECH to ulatwie ci sprawe podajac jego wlasciwy symbol do silnikow BMW M40:

wolaj CONTITECH CT 589. Maksimum pewnosci stary!

Zdecydowanie się zgadzam i pytam również o symbole lub part number'y rolek i napinacza SKF ??

PS. Gdzie ten znajomek i ile bierze za wymianę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prosbe "bazylfoxa" podaje wszystko:

1) Pasek rozrzadu:

CONTITECH CT 589 (ok.95-100zl)

2) Rolka napinajaca:

SKF VKM 18001 (ok.130zl)

3) Rolki prowadzace (zwane tez rolkami zwrotnymi):

SKF VKM 28000 (ok.71zl) + SKF VKM 28001 (ok.57zl)

4) Dodatkowo podczas wymiany rozrzadu warto wymienic tez pozostale paski klinowe, bo w porownaniu z reszta sa bardzo tanie (po ok.15zl za sztuke). Podaje symbole:

- do alternatora CONTITECH AVX 10x1025

- do wspomagania kierownicy CONTITECH AVX 10x730

UWAGA: Przy wymianie paska rozrzadu najwazniejsze jest jego wlasciwe naciagniecie! Niedostateczne naciagniecie powoduje przegrzewanie sie paska i jego przyspieszone zuzycie. Wlasciwie zalozony pasek rozrzadu w silniku M40 powinien sie uginac zaledwie ok. 5 mm przy naciskaniu go dosc mocno kciukiem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA: Przy wymianie paska rozrzadu najwazniejsze jest jego wlasciwe naciagniecie! Niedostateczne naciagniecie powoduje przegrzewanie sie paska i jego przyspieszone zuzycie. Wlasciwie zalozony pasek rozrzadu w silniku M40 powinien sie uginac zaledwie ok. 5 mm przy naciskaniu go dosc mocno kciukiem!

dzięki, właśnie takie uwagi są bardzo przydatne, choć pewnie sam nie będę wymieniał. Przy okazji paska wymiana hydrauliki happy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...