Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


wpada sprzęgło M40


Rekomendowane odpowiedzi

od pewnego czasu sprzęgło zaczęło mi brać coraz wyżej ( mniej wiecej od połowy ) ale nie było problemów z biegami i ubywało mi płynu hamulcowego,

teraz pedał sprzęgła jest luźny do połowy a sprzęgło bierze od samego dołu ale biegi ( jeszcze ) wchodzą :| choć czasami 1 bieg jakby sie zablokowuje i nie mogę go wrzucić, trzeba wbic 3 a dopiero później 1, jak się rozgrzeje to jest ok,

co to może być :evil: gdzie zaglądnąć :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ubywa płynu hamulcowego to na bank wysprzęglik. Miałem to samo w E30 M40 do momentu jak auto postało 2 dni i później pedał sprzęgła zapadł mi się w podłodze hehe pomogło dolanie płynu i "pompowanie" pedałem aż odzyskał opór - i tak do mechanika na wymianę wysprzęglika. Koszt nieduży.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazało sie ża za mało płynu hamulcowego, tzn. był w granicach min-max ale ponieważ auto nie stoi poziomo ( z przodu cross-country :| ) to rurka od ukł. sprzęgła była już nad płynem i zaciągało powietrze ,

dolałem płynu i sprzęgło ok, nie musiałem nawet pompować - od razu wróciło na swoje miejsce,

co nie zmienia faktu że płynu mi ubywa :evil:

czyli ukł. hamulcowy albo sprzęgła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

U mnie tez dzieje sie cos dziwnego....

gdy sprzeglo wdepne do konca to biegi wchodza (szczegolnie 1 i 2) jakby na dwa razy.. tzn z takim przeskokiem posrodku.

gdy popuszcze sprzeglo jakies 3-4cm biegi wchodza bez oporow...

czy potrzebuje jedynie wyregulowac sprzeglo????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysprzęglik nie powinien kosztować więcej jak 150PLN. Do tego polecam wymianę przewodu gumowego między tłoczkiem a wysprzęglikiem. Co do ubywania płynu to nie ma innego sposobu jak przegląd całego układu hamulcowego. Zwróć uwagę czy nie kapie coś z otworu inspekcyjnego w dole kołnierza skrzyni (łączenie silnika i skrzyni). Jeżeli wymontujesz wysprzęglik to od razu można stwierdzić czy z niego cieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...