Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Problem z odpaleniem BMW 318 tds e36


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam bardzo duzy problem z odpaleniam samochodu na zimnym silniku w szczegolnosci po nocy. nie wiem od czego zaczac szukac przyczyn problemu. czy jest to sprawa świec czy pompy paliwowej czy jeszcze czegos innego. prosze o pomoc i Wasze opinie. moze mieliscie tez takie problemy

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że chodzi o Twojego dieselka.

Więc tak, albo sprawdź sam, albo podjedź do mechanika, żeby sprawdził Ci świece żarowe.

Żeby samemu sprawdzić chyba wystarczy podłączyć do akumulatora, jak masz jakiś dodatkowy i do masy(jakoś tak, nie jestem pewien)

Jakby się okazało że świece masz w porządku to pozakładaj przezroczyste węże jako przewody paliwowe, gdyby Ci się zapowietrzał będziesz widział bąbelki powietrza w wężu.

NIe wiem jak to jest w TDSie, ale możesz spróbować na chwilę podłączyć go z obejściem filtra paliwa, bo tam może być jakaś nieszczelność.

U mnie w 405tce jak układ był zapowietrzony to dodatkowym objawem było że jak się ściągnęło nogę z gazu i wrzuciło na luż podczas jazdy to bardzo obroty spadały a czasami potrafił zgasnąć.

Jeśli tylko masz problem z zapalaniem to prawdopodobnie świece żarowe, lub któraś z nich.

Jeśli będziesz kupował świece to kup BOSCHA lub coś innego ale dobrego, zapłacisz trochę więcej ale będziesz miał problem z głowy. Ja po wymianie w pugu na Eyuquiemy(jakoś tak) jeździłem spokojnie 3 miesiące, a na BOSCHach już drugi rok bezproblemowo, ale były 20zł droższe za sztukę, ale się opłaciło:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem ten sam problem... sprawdz swiece i jak cos to wymien na beru... sa dobre i zywotne proponuje wymienic odrazu wszystkie raz a pozadnie i problem bedziesz mial z glowy... jak okaze sie ze to nie to to sprawdz czy pompa ci dziala paliwa jak nie to filtr paliwa i tyle wiecej opcji nie widze.. no chyab ze walniety masz aku... pozdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...