Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Klepie motor 2.5 12V


Rekomendowane odpowiedzi

też przerabiałem ten przypadek w e-30 325 najtaniej mi wyszło tak; kupiłem dół silnika z bawarki z niemiec 400zł i przełozenie mnie kosztowało 800zł w takim wiejskim warsztacie

ale złożyli dobrze , autko śmiga ! już ponad rok i ok . oczywiście góra u mnie była ok po rozebraniu to sie opłaciło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem zeby kupic inny silnik i go tanim kosztem wsadzic. to chyba wystarcvzy. Ja robilem co sie dało po wyjęciu silnika z auta ( oczywwiście auto na chodzie, i z automatem) i w zasadzie niewiele z tego wynikło tylko koszta - wiem co mam, i że motor jest w idealnym stanie...

Silnik w bdb stanie kupilem za 1500 zł ze znaczną częścią osprzętu, więc tragedii nie ma. do tego z 500 zł ( olej, pasek, płyn chł...) najtaniej licząc i kłopoty znikną na czas jakiś. Jeśli chodzi o remont czy dopieszczanie dobrego silnika - pisz to skrobnęco ja robiłem, i co z tego wyszło, jakie koszta itp....

Pamiętaj że jak wycoiągniesz motor to sprzęgło najprawdopodobniej będzie w złym stanie

Jak nie chcesz mieć super ideału pod maską to rób tak jak mówie, a jak chcesz mieć ideał, i zrobione rzeczy "przy okazji" to 5000zł Ci może nie styknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Stało się co planowałem, wymieniłem wszystkie panewki na nowe standartowe Glico, nie wymieniałem korbowodu, został ten sam. Efekt, narazie nic nie klepie, motor przejechał 500km, jest w trakcie docierania panewek. Oczywiście zmieniłem olej z syntetyka na pół 10W40 i powiedziałem sobie nigdy więcej mobila, castrola i innych wynalazków rozlewanych w Polsce. Zalałem VALVOLINE MAX LIFE 10W40 made in Holland. Jak długo nim pojeżdżę, się okaże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...