Rekomendowane odpowiedzi

Juz kilka razy eksperymentowalem sobie z pielegnacja skorzanej tapicerki w samochodzie, i za kazdym razem jestem pod wrazeniem co mleczko CIF potrafi zrobic. Dzisiaj w e39 poczyscilem troche fotele i tym razem aparat poszedl w ruch.

Fotel kierowcy (przebieg 419tys). POlowa wyczyszczona mleczkiem CIF, a polowa przed czyszczeniem.

1-IMAG3400_zpsb01c68ff.jpg

i caly fotel:

1-IMAG3402_zps00ad7f1e.jpg

Ogolnie kiedys to przerabialem na czarnych mtechnikach.

- wyczyszczenie skory CIF'em

- przecieranie mokra szmatka, pozniej na sucho

- oliwka dziecieca johnsons & Johnsons - wcieranie w skore

- po dobie, wilgotna (ciepla woda) szmatka przecieranie foteli (zeby oliwke zmyc), pozniej na sucho.

Skora nie do poznania.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę,że po czyszczeniu cifem i zmyciu pozostałości z cifa np chusteczkami nawilżonymi dla dzieci najlepiej byłoby natłuścić skóry preparatem do skóry zawierającym woski najlepiej w mleczku i porządnie wetrzeć w skórę po przejechaniu całości przetrzeć całość np. pieluchą tetrową i efekt będzie dłużej się utrzymywał.

Ja bym nie czyścił cifem bo ma w sobie za dużo chemii i bałbym się spękania skóry,ale zamiast tego polecam gąbkę i wodę z mydłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktos wspomnial o tym produkcie ze jest rewelacyjny, wiec wlazlem z ciekawosci na google i znalazles takie cus. OK, no questions, na fotkach efekt wyglada naprawde dobrze. Preparat briston do skor..

before:

1009433_zps8136096b.jpg

1009434_zps0c9a9a76.jpg

after:

1009435_zpsa81fab8a.jpg

1009438_zpsc53123d5.jpg

Kiedys bedzie okazja to z ciekawosci sprobuje zeby miec porownanie..

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do czyszczenia znalazłem jedną ofertę Briston - Żel do czyszczenia skóry 400 ml. Kraków (3278323539) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. :) ale efekt na tym bucie kozak,w składzie jest i tak mydło więc myślę że samym mydłem z odrobiną wody i gąbka również tak wyczyści się,a jak przeschnie to trzeba i tak zakonserwować skórę aby była miękka i nie pękała :)

Edytowane przez Georgii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobisice nie uzuwalbym chemii do kuchni do czyszczenia tapicerki samochodowej jakby okazala sie zbyt żrąca?

Wysłane z mojego GT-N7000

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jestem też na etapie gdzie trzeba trochę fotele zregenerować ale powiem szczerze mam obawy co do cif przecież to pali skórę rąk fakt może i wybieli ale czy jej nie osłabi ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja ze swojej strony polecałbym APC a później jakiś conditioner. Taki cif może zbyt wysuszyć skór co myślę może w późniejszym etapie doprowadzić to jej pękania. Chociaż przy fotelach z przebiegiem 419tys to chyba nie ma większego znaczenia;) Zainteresowanym polecam stronkę Główna - Czyszczenie skóry, renowacja skóry - Lederzentrum są tam opisy i filmiki jak dbać o skórę samochodową i nie tylko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dotychczas najbardziej jestem zadowolony z zestawu gliptone. Cena może i wysoka ale jest godny polecenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja swoja czyscilem apc 1:10 + szczoteczka

Wysłane z mojego GT-N7000

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gąbka do naczyń(miękka strona lub podjechana szorstka) i szare mydło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziki dobrze szczeka szare mydło stosuje już na swoich sportach w e36 od 2 lat i efekt zaje.....!!!! a przy okazji czyszcze cały sodek wszystkie plastyki.Po szarym wyglądaja jak nowe Żadnej chemii nie stosuje Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie no tylko nie takie numery :) za przyzwoite pieniądze można kupić zestaw, który wystarczy na długo. Autoglym i markowe kosmetyki samochodowe Ja w ubiegłym tygodniu ogarniałem tapicerkę w e46 i ładnie odświeżyło skóry. Myślę, że na 5-6 aut to lekko wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odkopie troche temat, używał ktoś Sonax do czyszczenia skóry, albo autocare rownież do czyszczenia skóry ? Pisze na nich że skóra po wyczyszczeniu jest miękka, mam czarne sportsize w e36, i myśle co tu kupić do czyszczenia i konserwacji na raz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Używałem mleczka sonax i było oki :) Ale polecam lederzentrum albo gliptone, ale wiadomo nie ta cena i przy gliptone bardzo pracochłonne...

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi