Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rejestrowanie samochodu


syndrom

Rekomendowane odpowiedzi

Sluchajcie mam taki problem, otoz kupilem samochod, na umowie kupna sprzedazy, widnieja moje dane i sprzedawcy i teraz tak, chce zarejestrowac samochod na mnie i na ojca, (chcialbym byc wspolwlascicielem) aby placic mniejsze OC. Czy bede zmuszony jeszcze raz leciec do sprzedawcy i wypelniac na nowo umowe razem z ojcem ??? Czy da sie to jakos inaczej zalatwic? A moze poprostu sprawe wspolwlasnoci zalatwic mozna przy rejestracji, prosze o odpowiedz. Dzieki z gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jakbyscie mi powiedzieli jaka jest procedura postepowania po kupnie samochodu. Co mam teraz zrobic :P to moj pierwszy samochod. I powiedzcie jaka jest procedura ze strony sprzedajacego. Bo sie dogadalem, ze wypelnie jeszcze raz umowy ale juz bedzie zaznaczone ze ojciec jest 2 kupujacym i wysle mu jedna. On powiedzial ze zadzwonil juz do link 4 i zglosil sprzedaz i podal moje dane. I teraz sie boje czy nie za pozno zareagowalem ;/

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz spisywać umowy na dwie osoby, w urzędzie skarbowym i tak będziesz musiał podatek zapłacić to tam powiedz o swoim problemie że chciałbyś ojca i pani powinna Ci wytłumaczyć. Znaczy da Ci papier o darowiźnie, że połowę auta przekazujesz ojcu i z umową i tą darowizną w komunikacji normalnie na Ciebie i ojca zarejestrują samochód.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Kupuję za 3 dni samochód i chcialabym go zarejestrować na osobę która nie jest rezydentem, czyli jest obcokrajowcem.Jakie są procedury, czy to jest w ogóle mo zliwe?? Czy muszę zarestrować samchód na siebie, żeby mógł nim normalnie jeździć. Proszę o pomoc. POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze osoboba na ktora ma byc zarejestrowane auto musimiec obywatelstwo Polskie i staly meldunek

ale zaraz to sie sprawdzi :)

Dz.U. 2002 nr 133 poz. 1123

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 22 lipca 2002 r. w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 73.

1. Rejestracji pojazdu dokonuje, na wniosek właściciela, starosta właściwy ze

względu na miejsce jego zamieszkania (siedzibę), wydając dowód rejestracyjny

i zalegalizowane tablice (tablicę) rejestracyjne oraz nalepkę kontrolną, jeżeli jest

wymagana, z zastrzeżeniem ust. 2–5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie przepisywałem żadnej umowy.Umowe miałem na siebie a w dowodzie w czasie rejestracji powiedziałem że chcę żeby żona była wspólwłaścicielem,i babinka wpisała żone w dowodzie rejestracyjnum i po sprawie.

Ja musiałem dopisywać żonę do umowy, żeby mogła zostać współwłaścicielem...

I z tego co wiem to tak MUSI być...

Możliwe, że pani poszła Ci na rękę, ale ubezpieczyciele bardzo lubią tego rodzaju niejasności w przypadku konieczności wypłaty odszkodowania.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziiękuję za odpowiedź. Czyli nie ma szans,żeby zarejestrował ten samochód na siebie... hmmm

To może poradzicie jak to najlepiej załatwić,żę by potem nie było żadnych komplikacji itd?

Mam zarejestrować na siebie i to wszystko? Czy mogę zrobić drugiego współwłaściciela, który jest obcokrajowcem?

Ehh nie znam si ę w ogóle na tym.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...