Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Ile benzyny palą wasze BMW E30 2.5 2.0 M3 ????


Rekomendowane odpowiedzi

Witam <bmw_2> mam pytanie do posiadaczy seryjnych wlascicieli BMW E30

Ile pala wasze BeEmki E30

Chodzi mi konketnie o silniki

E30 2.5

E30 2.0

E30 M3

Prosz eo sprawdzone wiadomosci a nie katalogowe licza sie realia :) pytanie_bmw

Czy potwierdzi sie teza ze ile wlejesz tyle spalisz? <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

2.0 i ma 130 KM a 2.5 170 zgadza sie?? Powiedzcie ejszcze jak przyspieszenie pomiedzy 2.5 a 2.0 wiadomo ze 2.5 lepsza wkoncu ...dzieści koni wiecej hehe ale zalezy tez na jakim pozimie jest roznica w spalaniu paliwa... czy sa to moze 2 litry lub 5 bo to juz roznica jest:)

i jeszcze jedno pytanko nie jestem obcykany w oplatach wiec jakie beda oplaty za 20 a 25 ?? obliczajac 60% znizek i bez znizek tez z ciekawosci :) Niema to jak bezwypadkowy tatus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 i ma 130 KM a 2.5 170 zgadza sie?? Powiedzcie ejszcze jak przyspieszenie pomiedzy 2.5 a 2.0 wiadomo ze 2.5 lepsza wkoncu ...dzieści koni wiecej hehe ale zalezy tez na jakim pozimie jest roznica w spalaniu paliwa... czy sa to moze 2 litry lub 5 bo to juz roznica jest:)

i jeszcze jedno pytanko nie jestem obcykany w oplatach wiec jakie beda oplaty za 20 a 25 ?? obliczajac 60% znizek i bez znizek tez z ciekawosci :) Niema to jak bezwypadkowy tatus :)

Wprawdzie e36, ale miałem okazję przejechać się 318i , 320i i 323i(2.5 silnik 170KM)

Pomiędzy 318 i 320 była oczywiście różnica, ale nic porażającego, ale pomiędzy 320 i 323 już kolosalna, 323 poprostu zapie...la(prawie się wyraziłęm ;-) )

Co do spalania to w e30 będziesz miał starszy silnik, bo moje 323 pali bosko i z tego co ostatnio z gazownikami na przeglądzie porównywaliśmy to moje 323 pali mniej niż gazownika 320 około dwóch litrów gazu :). 325 żeby rozpędzić dajmy na to do 160 to nie robi dużych problemów, a 320 trzeba już trochę bardziej pocisnąć no i w e36 rzeczywiście(tak mi wcześniej wspominało kilka osób) jeśli obrotów nie masz powyżej 3500 to nie jedzie i tak jest.

Co do opłat to raczej nie będziesz miał za dużej różnicy, ja za 2.5l płacę w PTU 420zł, tylko w małej miejscowości mam, za 2.0l możę z 20-40zł mniej bym zapłacił.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe tak wiec prawie sie przekonalem do 325i

Jeszcze pare pytanek dla znawcow

Czym sie roznia E30 2.55 oraz 2.5i ?? oba silniki jak wyczytalem mają po 170 KM

Intesresyja mnie tez wasze informacje o E30 M3 jakiej pojemnosci sa to silniki bo o ile dobrze kojaze sa to 3 typy silnikow zaczynajac od 170 konczac na 230 z haczykiem chyba

jak rozpoznac takie auto i jak to sie ma do 2.5 silnika???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O M3 raczej zapomnij - 20000 zł to hebla kupisz - chociaż życzę Ci tego żebyś kupił:)

tam jest motor 4 gary, szersze botniki itp... stron o M3 E30 jest dużo ( www.e30.de - tam dużo info) - M3 evo - 230 KM silnik wzorowany na ówczesnej F1

Co do B25 to 10 l średnio trasa miasto przy lekkiej nodze i patrzeniu non stop na ekonomizer ( obroty zawsze >2000/min) - motor po remoncie

miasto - 12-13 bez nadmiernego deptania

Głowice w M20 słabe i bardzo wrażliwe - gaz to kupa dla tego motoru

W zime i na deszczu przy tych 170 Km można bardzo łatwo się zawinąc na zakręcie

jak możesz to kup B25 sprzedaj silnik i wsadź M50B25 - są duzo lepsze i mniej palą głowica nie pęka itd... no i 22 Km więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze zima tzreba uwazac tylny naped robi swoje :P Ale mysle ze 2.5 lepiej bo oplaty prawie takie same jak w 2.0 spalanie te zorownywalne a wrazenia z jady podejzewam zaskakujaco MOCNE :P

Prosil bym o wyjasnienie

jak możesz to kup B25 sprzedaj silnik i wsadź M50B25 - są duzo lepsze i mniej palą głowica nie pęka itd... no i 22 Km więcej

oba te silniki są 2.5 nie jest to ten sam linik???

[ Dodano: 30 Grudzień 06, 22:12 ]

M50B25 zerkam i widze ze to silniczek z BMW serii % dobrze widze? 190 KM 2.5 tak??? silniczek mocniejszy o ponad 20 KM a mniej spali?? Tylko jak jest z pzrelozeniem tego silnika w miejsce sterego E30 2.5 ? pasuje wszytsko ladnie, macie jakis opis lub link gdzie taki zabieg jest opisany? duzo mnie benzyny spali mi ten silniczek po przelozeniu?

[ Dodano: 30 Grudzień 06, 22:21 ]

Hmmm ta starsza 5 tez jest ladna moze by zainwestowac w nią hmmmmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

192 km chyba; 24V i nowocześniejsza konstrukcja - M20 już swoje lata ma.

na beemka klub jest opis PUZ'a - m.in. z jego informacji to wziąłem.

Najlepiej kupić rozbitą furę i przekładac, albo kompletny motor z osprzętem, i skrzynią. Tydzień zabawy sama przekładka + np nowy wydech, albo elektronik elektryk mechanik jak sobie nie dasz rady itp... jak nie masz wiedzy na ten temat to nie ma co sie brać, ale wiedzę można zdobyć...:)

a piątka po co Ci? to wielka fura, cięższa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze szukam tego posta i nie moge znalezc... :( z ta przekladka jest dobry pomysl bo rozbita 5 za 3 tys mysle by sie dostalo lub sam silnik i skrzynie tylko czy nie tzreba ciąz auta pzrerabiac spawac itp.... ile takis ilniczek spali mniej od 2.5 E30 ? Z drugiej strony spodowala mi sie ta starsza 5 i nieiwem czy po prostu nie kupie jej w calosci ale znow kwadrat ma swoj urok.... niema to jak niezdecydowanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ceny nie wiem...

z łapami nie wiem jak jest, ale o ile dobrze kojażę da się zrobić bez spawania, reszta małe modyfikacje. Problemów jednak nie da się ustrzec. Chłodnica nowa, przy okazji i sprzęgło, dobrzebybyło uszczelkę pod głowicą itd... nazbiera się tego sporo jak chcesz kompleksowo zrobić, ale motor wart uwagi.

Piątka z silnikiem M50B25 - tylko taka, bo m20B25 pali dużo, a B20 słabo jeździ

E30 się jeździ super, w E34 czuć że to krążownik, no ale jeździł bedziesz Ty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już chodzi o swapy to zamiast m50b25 lepszą propozycją byłaby m52b25(?)-170KM

Silniczek bardzo ładnie się zbiera, a wg pewnej tabeli osiągi ma o 0.1 i 3kmm/h gorsze niż 192KM, a spalanie mniejsze od 192KM w mieście o 2 litry.

Sam osobiście w e36 mam ten motorek i prawdę mówiąc na benzynie nie wiem ile pali, ale na sekwencyjnym gazie rewelacyjnie.

Nie wiem tylko jak z kosztami tego silnika i z tego co wiem cały jest aluminiowy i bardzo delikatny na przegrzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już chodzi o swapy to zamiast m50b25 lepszą propozycją byłaby m52b25(?)-170KM

:)

A jeszcze lepszą M52B28...:) - koszt - 10 000 zł

A najlepiej coś z S na początku...

Właśnie dlatego później dopisałem że nie wiem w jakiej cenie można kupić taki silniczek..........

Osobiście chyba bym zostawił w E30 te m20b25 i cieszył się z jazdy bo te wszystkie przeróbki będą kosztowały ostatecznie tyle kasy, że nigdy nie zaoszczędzi się tego na benzynce, a jedynie lepsze wrażenia z dodatkowych 20KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boje sie jednak spalania w silniki 2.5 170KM bo wiadomo jak to jest chce sobie ostro podeprac po miescie, jakies baczki, slizgi, boczki....

To kup sobie 325e i zainwestuj 1000zł w szpere bedziesz bardziej zadowolony

niz z 325i a wydatki na benzynke miło Cie zaskoczą :wink:

Zreszta poczytaj / zobacz co Enzo potrafi zrobic ze swoją ETĄ bmw_beer <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byq ma racje - koszta się nie zwróca. Jednak ja po swoich doświadczeniach z M20B25 teraz nie wachałbym się i wsadzał od razu M50 . Koszta się nie zwrócą, ale ten silnik to zupełnie inna bajka - kultura pracy, elastyczność, i te 20 KM czuć chocby na początku - potem jak zwykle jest mało i mało...

Jak nie miałeś autka z tył napedem to prawie 200KM może Cie niemiło zaskoczyć - ja ostatnio moimi 170 KM ( a może kilkoma więce j :) ) przy 2000 obr i na 3 biegu z lekkiego(!) łuku wyleciałem na tory tramwajowe...

Albo kup 2,0 i za jakiś czas go opchnij za te 2000 może 2500. Wsadzenie M50 - 6000zł

gdybym ja wiedział przed przekładką swojego motoru że z m50 nie ma tylu problemów... ehhhh...

Powodzenia, chyba masz mętlik totalny w głowie...

szpera - blokada mechanizmu różnicowego - zawsze oryginalna 25% ( minimum 25% momentu przekazywane na mniej obciążone koło, jak ktos mówi że więcej ma to kłamie albo jest super magikiem mechanikiem) - pisze na dyfrze chyba S, jak podniesiesz cały tył auta to kręcąc jednym kołem, drugie powinno obracać się w tym samym kierunku, a nie w przeciwnym - BDB rzecz - cena - 1000 zł za dobrą szperę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezsensu kupywac 2.0 a z a powiedzmy rok 2.5...\

Ogolnie mam zamiar kupic 2.5 i cale autko dac do lakiernika zeby jakis odjazdowy kolorek zaaplikowal na nim plus jakies gustowne spoilerkiz tylu przodu listwy progowe i lekka gleba plus inne drobne sprawy wizualno techniczne :) wiec mysle ze nie mam co za bardzo sie rozczulac nad kolorem auta i tym z e bedzie mialo drobne wgnioty rysy bo i tak poleci do lakiernika :)

[ Dodano: 31 Grudzień 06, 11:58 ]

Doszedlem do wstepnego podsumowania :P

Zbieram kase na cos takiego

-Kasta na lepszym "wypasie" coupe E30 z silnikiem 2.0 lub 2.5 silnik stan obojetny

- Silnik w super stanie ze skrzynią biegow M50B25

-Lakiernik

-Spoilerki

-Szpera

-Inne gustowne dodatki wizualno mechaniczne

Wiem z e mi sie tenz abieg nie zwruci ale wsadze do kasty coupe silnik M50B25 dam do lakiernika zainsteluje spoilerki oraz szperę i jazda :)

[ Dodano: 31 Grudzień 06, 12:38 ]

http://www.autoscout24.pl/home/index/detail.asp?ts=4530253&id=hegvgsuecvt&sc=&make=13&eurofrom=0&euroto=0&zip=

325 ix naped na 4 kola hm ciekawe nie wiedzialem ze takie są, jezdzil ktos kiedys takim czyms?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...