Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


M20 głośny rozrząd


Rekomendowane odpowiedzi

Wiam - czytając forum natknąłem się na temat kolegi Tomkey w E28 który miał problem z regulacją zaworów i glośną pracą zworów.

W moim E34 M20 również pojawił się podobny odgłos, wyraźniej slyszalny w kabinie niż przy otwartej masce. Swego rodzaju grzechot - tak bym to opiasał pojawia się powyżej 2000 obr.

Odgłos grzechotania pojawiał się już dawniej ale na krótko i znikał, ale teraz poawił się na stałe i nie znika.

Silnik nie ciągnie oleju, zalany syntetykiem Castrol 10W60.

Uporał się ktoś juz takim przypadkiem - co było do wymiany i ile kosztowało ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie czy to aby napewno zawory a nie np. paneweczki.

na panewki absolutnie nie wygląda - to odmiana "szelestu" grzechotania i wyraźnie z (góry) silnika.

Z panewkami przerabiałem w Polonezie, znam te odgłosy.

Pojawiło się to nagle - podejrzewam wałek rozrządu, patrzyłem juz na ceny 800 zł :shock:

może jakieś inne sugestie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po wizycie u mechanika postawiono diagnoze - olej Casrol 10W60 (pełny syntetyk) zaczął wypłukiwać silnik :oops: . Przejechałem na tym oleju ok 7000 km i taki efekt. Poza tym silnik jest suchy, nic cieknie ani go specjalnie nie ubywa, nie musiałem od wymiany jeszcze dolewać. Jutro jade na wymiane oleju, chce zalać go Valvoline Maxlife 10W40. Co myślicie jest jeszcze szansa że to pomoże ?

Lekka załamka roglądam sie już profilaktycznie za innym silnikiem, ogólnie mamy jakieś ogólne zgony silników w rodzinie, w ubiegłym tygodniu szwagier zatarł silnik w Escorcie :x

A może to coś paliwem w naszym regionie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie czy to wina paliwa czy jeszcze gorszej jakości oleju.

Nie chcę uprawiać czarnowidztwa ale oleje silnikowe w Naszym kraju są chyba w gorszej kondycji niż te felerne paliwo.

Osobiście polecam Mobil 5W50 http://pro.hit.gemius.pl/hitredir/id=.WBATecPazNZhrjFQrl9uccPHeJ8Mi8m6przrt2CUKf.J7/url=www.mobil.com/Poland-Polish/Lubes/PDS/GLXXPLPVLMOMobil1_5W-50.asp

Zakupienie oleju proponuje tylko u dystrybutora Mobil : http://www.mobil.pl/Poland-Polish/LCW/Files/Polish_Distributors1.pdf

Co więcej może faktycznie się niektórzy zdziwią jak się dowiedzą że u dystrybutora ten olej kosztuje drożej niż w hipermarkecie ale to takie OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valvoline o tych olejach nie słyszałem jeszcze żadnych złych opinii. Więc postawię na Maxlife oby sie to sprawdziło. Mam nadzieje że jest dalej rozlewany w Stanach a nie w Polsce ? 5W50 to by chyba całkiem by moje M20 ukatrupiło :? W latach 90 były w zasadzie tylko mineralne oleje - no ale sam se nalałem syntetyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valvoline nie jest napewno rozlewany w Polsce o ile dobrze pamiętam to dystrybutor na europe rozlewa go w Holandi ale może się myle.

A może warto postawić na półsyntetyka (...) ??

Mam zamiar wlać półsyntetyka 10W40 zalecanego do silników o przebiegach większych niż 100 tyś km - przynajmniej wg. Valvoline http://www.valvoline.pl/MaxLifer_index.html

Przy okazji czy ktoś z Was miał styczność z olejami Valvoline Maxlife ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj właśnie gdzieś poszukać czegoś w sieci na temat tego oleju, szczególnie jeśli da radę czy dużo mqa w sobie substancji czyszczących.

Z tego co słyszałem to właśnie Castrole mają takie właściwości czyszczące i mogłoby się zdarzyć że nawet półsyntetyczny Castrol wypłukałby Ci syfy z silnika.

A z drugiej strony, co masz na myśli pisząc że sam sobie zalałeś syntetyka??

Znaczy nie wiesz co wcześnie było czy był olej gorszy(w sensie półyntetyk lub mineralny)??

Jakiś czas temu słyszałem bardzo dobre opinie na temat olei MOTUL'a.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepiej zrobisz zalewając od tej pory silnik olejem półsyntetycznym 10W-40.

Jeżeli chodzi o olej VALVOLINE MaxLife 10W-40 to zdecydowanie mogę go polecić. Kiedyś miałem Opla Astrę i dużo przesiadywałem na forum Astry, które było niesamowicie rozbudowane i tętniło życiem. Tam bardzo wiele osób przeszło na ten właśnie olej i wszyscy bez wyjątku sobie go chwalili. Poza tym olej ten zdobył kilka wyróżnień od niezależnych instytutów badawczych. Marka Valoline jest bardzo znana i renomowana w USA, a jeśli ma to dla kogoś znaczenie to oleje tego producenta nie są rozlewane w Polsce.

Ja osobiście używam tylko CASTROL Magnatec 10W-40 i jestem z nigo super zadowolony. To naprawdę świetny olej. Ale tak naprawdę nie ma większego znaczenia czy wlejesz Castrol, Mobil, Elf, Shell, Valvoline, Texaco. Każdy z tych producentów robi oleje bardzo wysokiej jakości. Po prostu pamiętaj, żeby do swojego silnika stosować od tej pory tylko olej półstntetyczny 10W-40. Przykładowe oleje, które będą dobre dla twojego silnika to:

- Castrol Magnatec 10W-40

- Mobil Super S 10W-40

- Elf Competition STI 10W-40

- Shell Helix Plus 10W-40

- Valvoline MaxLife 10W-40

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtam

Mam podobną sytuację i też przypuszczam że to wina oleju Castrol 10w60. Przejechałem na nim jakieś 4000 km i silnik zaczął głośniej chodzić. Poprzednio miałem Castrola 10w40 i po przejechaniu 10000 km olej nie był tak czarny jak ten po przebiegu 3 tyś (czyli olej ten ma większe włosności myjące). Jak zmienisz olej na Valvoline 10w 40 napisz jakie wrażenie i czy silnik się wyciszył bo też zamierzam wrócić do półsyntetyka.

Ja mam silnik 1.6 m40

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam i czytam ;) przechodzilem to samo ;) okazalo sie ze moja bmka smigala na bog wie czym :shock: i postanowilem ze nie ryzykuje - wybor oleju pozostawilem mechanikowi ;) zalal olejem mineralnym GM polecanym do Opli silniczek pracuje cicho i rowno ;)z wypowiediz innego mechanika ktory remontuje silniki " ...remontowalem silniki o przebiegu 400tys ktore przez cale swe zycie jezdzily na mineralnym tyle ze regularnie zmienanym i nie uwierzylbys jakie czyste byly..." wiec mysle ze nie tyle jaki olej sie zaleje jest wazne co regularna wymiana tego oleju ;) pozdr!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zalewam Valvoline Maxlife 10W40 - napisze jakie wrażenia tuż po zalaniu jaki i po dłuższej jeździe. <bmw_3>

[ Dodano: 4 Styczeń 07, 20:23 ]

ok zalałem silnik nowym olejem efekt jest taki: dźwięk który irytował prawie zaniknął, jest ale dużo cichszy i ledwo słyszalny na postoju po wżej wspomnianych 2000 obr. Natomiast podczas jazdy ok.

opisze wrażenia z dalszej eksploatacji, z dłuższej trasy bo ta dzisiejsza to 2km do domu więc ciężko o czymś pisać. Ale wydaje się że jest poprawa. BMW górą happy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam po dłuższej przerwie - przejechałem kilkaset km i stwierdzam jednoznacznie ten olej to balsam dla tego silnika w mojej E34. Drażniący odgłos zupełnie zanikł nawet przy bardzo rozgrzanym silniku. Silnik pracuje wyraźnie ciszej i mam wrażenie że ma lepszego kopa ale to ostatnie może miec zwjązek z paliwem. Jestem zadowolony z Valvoline Maxlife 10W40 w 100%. Moge szczerze polecic ten olej. W dodatku cena na bańkę 4L to 113 zł w InterCars.

happy_bmw

Jeszcze w przyszłym tygodniu regulacja zaworów i już więcej do szczęścia mi nie trzeba. Ewentualnie nowe springi na tył bo troche już zadek siedzi.

<bmw_3>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...