Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedawno zakupilem e32, 3.0 gaz automat, ogolnie na chwile obecna szukam przeplywki bo auto chodzi na gazie tylko, ma zalozonego BLOSA poniewaz gaz strzelil i rozwalilo przeplywke, chce ja jak najszybciej wymienic zeby auto pochodzilo na PB :)

Odnosnie automatu, mam taka dziwna sytuacje, rano gdy wyjezdzam autem do pracy skrzynia przelacza biegi do 2 biegu potem musze przejechac jakis kawalek na 2 biegu tak 2 tys/ob i dopiero wlaczy 3 i w gore i potem jest wszystko ok, nawet jak koncze prace np po 10h wsiadam i wlacza biegi ok nie tak jak rano. A gy wcisne rano na tym 2 biegu ostro to dojdzie do ilus obrotow i nie wlaczy 3 tylko wlaczy sie luz a na zegarach i tak pokazuje Drive. Az sie boje co bedzie zima, na 2 do pracy bede jezdzil?

Skrzynia troche szarpie najczesciej na niskich obrotach jak zmienia biegi to czuc szarpniecie jak przy rozpedzaniu i wyzszych obrotach to nie czuc. pytanie_bmw :bmwsexemofg3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Olej był wymieniany przez poprzedniego właściciela jest czyściutki czerwony :) Mam rachunki za olej i filtr.. Jak postoi aż się rozgrzeje i dopiero będę jechał to wszystko ok, ale jak pojadę na nie rozgrzanym to 3 nie włączy aż się nie rozgrzeje. Tzn czuć jakby wrzucał 3 ale jakby się ślizgnęła i nie wskoczy.. :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz 100% pewność, że tem olej co jest zalany jest właściwy? najlepiej zadzwoń na serwis podaj nr vin to powiedzą Ci jaki ma iść olej do Twojej skrzyni, może być też tak, że ktoś już zmieniał skrzynię, wtedy musisz zobaczyć jaki masz na niej kolor naklejki i też zadzwoń na serwis:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak postoi aż się rozgrzeje i dopiero będę jechał to wszystko ok

Ja tak na automatach się nie znam ale logicznie rzecz biorąc, to jak stoisz i dogrzewasz auto to olej w skrzyni się od tego nie rozgrzeje. Zaczyna się grzać dopiero jak ruszysz. Więc tak według mnie to nie wina oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...