Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Zapadła decyzja o kupnie E34


Szpoper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jestem nowy ,a właściwie to jeszcze nie ... .Obecnie jestem klubowiczem LKP (Lancia Klub Polska ) i do tej pory jeżdże sobie Lancią Deltą 1.6 95KM

8427cd3241251264.jpg

. No ale mam zamiar się jej pozbyć (wystawiona na sprzedaż) na żecz Bmw E34 (zresztą zawsze była moim cichym marzeniem :) )

Teraz panowie pytanie do was . Interesuje mnie model z silnikiem 2.4TD czyli roczniki (jeśli sie nie myle :oops: ) 90-91 ., kto moze mi coś powiedzieć o tym aucie plusy minusy itp. itd. czy może jakiś inny silnik ? Czekam na wasze odpowiedzi i sugestie .Pozdrawiam Patryk

ps. mam do wydania 9000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj 2,4 td to nawet wcześniej niz rok 90' ale mimo to jeśli lubujesz się w dieslach i masz do wydania 9000PLN to rozglądnij się za 2,5 TDS(silniczek ruchliwszy a i spalanie przemawia za 2,5 tds )Kumpel miał 2,4 td i notoryczne problemy z korbowodami i panewkami,głowice spawał 2 razy,uszczelki pod głowicą miał 3 w ciągu 2 lat bo tyle uZytkował to autko,zawiłe problemy z układem chlodzenia.Zmienił 2,4 td na 2,5 tds bo miał dojście do żródełka ropy i nie robił przy niej dokładnie nic przez rok-z zalem sprzedał

Przykład powyżej jest może drastyczny ale mimo wszystko pooglądaj E34 2,5 tds.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie chodzi o to czy lubuje sie w dislach , mam Lancie co spala 8 l, i sami wiecie że tanio to nie wychodzi więc lepiej kupić coś z "większą " mocą a mniejszym spalaniem , no a chyba w Bmw silnik 2.0 ekonomiczny nie jest , z tąd pomysł na 2.4TD (a słyszałem o nim same super opinie ) a tu zong i dlatego czekam na wasze opinie, no w końcu gdzie najlepiej pytać jak nie w BMW Klubie ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie chodzi o to czy lubuje sie w dislach , mam Lancie co spala 8 l, i sami wiecie że tanio to nie wychodzi więc lepiej kupić coś z "większą " mocą a mniejszym spalaniem

Jeśli ekonomika i ''wieksza''moc to tymbardziej 2,5 tds -mniej pali i jest silniejszy niz 2,4td

Gdybym zastanawiał sie nad oszczednością i z tego powodu wybrał e34 5 z silnikiem dieslowskim to szukałbym 2,5 tds

Nikt nie będzie tutaj do niczego Cię namawiał i ja również.Sugeruję tylko byś wziął pod rozważania również silnik 2,5 tds :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm Rdza i uszkodzenia zawieszenia występują we wszystkich autkach .

Zobacz czy niema wecieków silnika , czy poprzedni właściciel stosował

DRUTOLOGIĘ - to może oszczędzić Ci sporo czasu i pieniędzy .

Ważna jest ogólna kondycja pojazdu wewnątrz jak i z zewnątrz , po tym rozpoznasz

czy właściciel chociaż troszkę dbał o furkę.

Większość starszych autek jest po jakiś dzwonach , więc musisz popatrzeć i

posprawdzać , czy jest dobrze zrobiony ( Podłużnice i podłoga bagażnika) <bmw>

Jeśli masz możliwość , to przeda się sprawdzić też geometrię autka .

<bmw_3>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To autko z linka jaki podałeś to według opisu jaki zamieścił oferent o pojemności skokowej i mocy to bardziej 2,4 TD niż 2,5 TD :D

Autko z fotek widac ze zadbane choć ten dokładany intercooler i filtr stożkowy może świadczyć o ciężkim buciku poprzedniego właściciela.

Turbo sprężarkę trzeba byłoby sprawdzić czy nie rzuca olejem jeśli jesteś zainteresowany jakimkolwiek dieslem w E34 no i sprawdzić stopień sprężania.

Korozja i zawiecha to tak jak pisał wcześniej MICHU.

Oferent podał pojemność skokową fest kozacką''24000''cm3 miał na myśli pewnie 2400cm3 po zaokrągleniu które wszyscy lubimy ale też jakoś dziwnie zaokrąglił bo 525 TD ma 2498 cm3 i 115 KM więc bardziej pasowałoby 2500cm3 :D

2,4 TD pojemność skokowa 2443cm3 i 115 KM ε 22

2,5 TD pojemność skokowa 2498cm3 i 115 KM ε 22

2,5 TDS pojemność skokowa 2498cm3 i 143 KM ε 22 to jest najlepszy z silników diesla w E34

Numer VIN umieszczony jest obok osi prawej wycieraczki a tabliczka znamionowa jest umieszczona w komorze silnikowej przed prawym nadkolem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...