Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Zepsuty moduł świateł ? Nie działające kierunkowskazy


BASTARS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie, od wczoraj mam taką jakąś dziwną przypadłość, a mianowicie: nieraz przestają mi działać kierunki, do tego nie zapala się podświetlenie licznika, kontrolki od tempomatu się zapalają, ale sam tempomat nie chodzi. Jakieś kilka dni czasem miga mi jeden żarnik Xeńca może on coś nawojował? Czy mógł zpierniczyć się moduł świateł może jakiś przekaźnik? Jeszcze nie podłączałem kompa, na razie chcę się zasięgnąć rady może ktoś coś takiego też miał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepniemy jutro , ale moduł raczej odpada, ponieważ już jestem po podmiance na drugi z innego auta i dalej to samo, ale tak, co teraz zauważyłem:

licznik się nie podświetla ale światła są

kierunki i awaryjne działają ale na liczniku nie pokazuje i nie tyka jak są włączone

i włączyła mi się ze 2 razy ikonka auta z otwartymi drzwiami od str. kierowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywala mi takie oto błędy, najbardziej nurtuje mnie ten Can [ATTACH=CONFIG]27975[/ATTACH] co to może być gdzieś jest zwara, a może kabel się jakiś wypiął szukałem dziś manualnie i nic nie znalazłem, podpinając INPE nie mogę się połączyć z modułem świateł z całą resztą idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

światła są

kierunki i awaryjne działają ale na liczniku nie pokazuje i nie tyka jak są włączone

i włączyła mi się ze 2 razy ikonka auta z otwartymi drzwiami od str. kierowcy

przerabiałem taki temat, jeden z modułów ma zwarcie lub jest uszkodzony i robi bałagan na lini K-BUS dlatego nie działają niektóre funkcje,

masz błąd eepromu w lcm więc warto by się przyjrzeć mu dokładniej, ale jak podmieniałeś to sprawdź wiązke, jak dalej nic to odpinaj po kolei wszystkie sterowniki które są podpięte pod K-BUS, jak masz zmieniarkę to zacznij od niej, poduszki się nie świecą? w moim przypadku winny był sterownik airbag (zgnił), ale równie dobrze może to być licznik, choć jak jest komunikacja z pozostałymi sterownikami to raczej odpada...

Temat do ogarnięcia, ale trzeba trochę pogrzebać, a jak byś nic nie zdołał zdziałać to wiesz gdzie mnie szukać :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden z modułów ma zwarcie lub jest uszkodzony i robi bałagan na lini K-BUS dlatego nie działają niektóre funkcje,

masz błąd eepromu w lcm więc warto by się przyjrzeć mu dokładniej, ale jak podmieniałeś to sprawdź wiązke, jak dalej nic to odpinaj po kolei wszystkie sterowniki które są podpięte pod K-BUS, jak masz zmieniarkę to zacznij od niej, poduszki się nie świecą? w moim przypadku winny był sterownik airbag (zgnił), ale równie dobrze może to być licznik, choć jak jest komunikacja z pozostałymi sterownikami to raczej odpada...

Temat do ogarnięcia, ale trzeba trochę pogrzebać, a jak byś nic nie zdołał zdziałać to wiesz gdzie mnie szukać

Tak więc pojechałem dzisiaj do Grzesia i zaczęliśmy grzebać po kolei co nie ten-teges, oczywiście winowajca znalazł się na końcu, a był nim sterownik-sensor airbag, po jego odpięciu, wszystko zaczęło śmigać jak powinno. Tak, że wszystkim polecam usługi Grzegorza, zna się na robocie, dzięki i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam, żeby nie zakładać nowego tematu - mam dokładnie ten sam problem. 

Objawy:

Po odpaleniu auta wszystko działa poprawnie, po około 2 minutach zapala się kontrolka poduszek i w tym samym momencie przestaje działać centralny, kontrolki kierunków, lamp i dach.

 

Wymieniony moduł komfortu - na nowym dokładnie te same objawy.

Wymieniony bezpiecznik nr 43

Odłączony airbag sensor (srebrna metalowa obudowa pod obudową ręcznego/korytkiem - zaznaczam, bo może jest kilka)

Odłączona zmieniarka CD

 

Mimo tych wszystkich zabiegów, nadal te same objawy, ma ktoś jeszcze jakieś sugestie, co można sprawdzić?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wrzucam rozwiązanie dla potomnych, znalezione na jakimś forum w USA: należy dołożyć bezpiecznik 5A w miejsce nr #10 w skrzynce bezpieczników w schowku pasażera. Nie pytajcie jak to jest, że nigdy go tam nie było i działało, bo na forum też tego nie wiedzieli ? 

W każdym razie, po dołożeniu, u mnie wszystko wróciło do życia i działa.

  • Dziękuje 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...