Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


zmiana wtrysków LPG


Darozzzz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam w samochodzie e36 coupe M50B20 vanos instalację gazową STAG 300 z wtryskami Valtek. Wtryski strasznie głośno cykają, byłem u gazownika i zalecił wymianę wtrysków. Dodam że na gazie mam przejechane ok. 80k km.... Myślałem nad wtryskami Hana, jednak niestety nie na mój budżet... Jakie wtryski polecacie więc do tego autka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...

Siemka!

Ja właśnie mam taki sam dylemat z tym, ze u mnie sa valteki zółte! Do tego niechlujnie założona instalka. W nastepnym tygodniu bede chcial podstawic auto na wymiane wtryskow, filtra i poprawienie instalacji, zeby jakos to wygladalo pod maska.

Z czystej ciekawosci wiecie moze ile taki zabieg moglby kosztowac w zakladzie specjalizujacym sie LPG? I moze macie kogos godnego polecenia jesli chodzi o gazownikow we Wroclawiu?

Myslalem nad auto gaz marzenie na krakowskiej, ale moze macie jakas ciekawa alternatywe do zaoferowania?

Teoretycznie moglbym podprowadzic auto, obok mojej pracy, tzn z 50m od firmy w ktorej pracuje,a zaklad od lpg nazywa sie Eko-Alma w Radwanicach. Jednak nie dosyc, ze slyszalem wiele nieciekawych opinii na temat tego zakladu, to nie tak dawno kolega ode mnie z firmy podstawil im auto, bo cos mu sie dzialo na lpg. Wymienili mu listwe wtryskowa, podpieli pod kompa, wymienili filtr gazu i tyle. Skasowali go 560zł!!! A listwa wtryskowa to valdemary czerwone do tego w audi a4 b5 1.8T, czyli piec wtryskiwaczy.

Szacun... :roll:

Ja caly czas mysle nad wtryskami Hana, ale czy na prawde warto wylozyc 500zł za wtryski, az tak czuc roznice? Bo na AC wyszly by mnie polowe tej ceny. Zastanawia mnie to, czy jest miedzy nimi az taka roznica, czy to po prostu w duzej mierze cena za marke?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z hanami sytuacja wygląda nieciekawie w kwestii ewentualnej reklamacji. hurtownie lpg odsyłają je do producenta (korea) tam przeczyszcza wyregulują wydajność i odsyłają nawet miesiąc czasu i coraz częściej z hanami tak się zdarza. Możesz założyć baracudy podobne do hanek. Listwy AC są precyzyjniejsze od Valdemarów i jak instalacja budżetowa to całkiem dobrze śmiga na tym. Co do kosztów to na pewno mało nie będzie jak jeszcze chcesz popoprawiać wizualnie to zabawy jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z hanami sytuacja wygląda nieciekawie w kwestii ewentualnej reklamacji. hurtownie lpg odsyłają je do producenta (korea) tam przeczyszcza wyregulują wydajność i odsyłają nawet miesiąc czasu i coraz częściej z hanami tak się zdarza. Możesz założyć baracudy podobne do hanek. Listwy AC są precyzyjniejsze od Valdemarów i jak instalacja budżetowa to całkiem dobrze śmiga na tym. Co do kosztów to na pewno mało nie będzie jak jeszcze chcesz popoprawiać wizualnie to zabawy jest.

Ja u siebie mam instalke stag 300, takze mysle, ze kupie jednak AC i nie bede kombinowal. Jak pozyja z te 60 tysi km to bedzie dobrze :)

A mozesz mi powiedziec tak orientacyjnie jak by to kosztowo wygladało, tzn ogarniecie tego bajzlu pod maska i czy daloby rade pochowac te wtryskiwacze pod kolektor?

DSCN0109_zpsifyg7xs0.jpg

Moze byc na PW

pozdrooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doswiadczenia odradzam chowanie pod kolektor, tymbardziej valdemarow. Sam schowalem, wizualnie bajka ale jak po przebudowie instalki w czerwcu 2012 co roku musialem zmieniac po wtryskiwaczu (MED w LRO) bo stare sie wykruszaly to stwierdzilem ze bardziej idiotycznego miejsca byc nie moze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można schować hany i baracudy są małe i jeśli się ma małe ręce da się w razie czego wyjąć-zmienić.

To co na zdjęciu to masakra ale tak kiedyś zakładali lpg.

Co do węży to całość do poprawki a co do tych wtrysków też odradzam chowanie.

Waldki potrafią bardzo szybko się rozkalibrować u mnie po regeneracji i przejechanu 5000tyś już kulały,a więc wsadziłem hany i z bani problem.

Ale zmiana na szybsze-lepsze + przerabianie węży to wyjdą już koszta ale to niech wypowie się np.kolega DOMEL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

nie będę zakładac nowego tematu tylko sie podepnę

e38 2.8 m52 bez tu - chce wymienic  wtryski i co polecacie oczywiście takie z wyższej półki mam właśnie wszystko pochowane i jak będę teraz miał wymieniąć to takie abym po roku nie musiał zrzucac ponownie kolektora

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...