Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Dołożenie PDC


voxu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie chciałbym dołożyć czujniki PDC

Czy taki zestaw:

Listwa zderzaka+czujniki PDC BMW e46 coupe/cabrio (3931850678) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

to by był plug&play czy jeszcze trzeba dokupować jakieś moduły lutować itp?

Przydałyby mi się takie czujniki bo w tej krowie nic nie widać jak się cofa i nie raz nie dwa na czuja waliłem (a nóż się uda ) :4:

Edit:

Teraz wiem że potrzebował bym jeszcze moduł:

MODUL STEROWNIK PDC BMW E46 (3868126463) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

TO już są dwie rzeczy pewnie jeszcze jakiś głośnik?

Edit2:

BMW 3 E46 KOMPLETNY ZESTAW PDC CZUJNIKI COFANIA (3920626718) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

znalazłem taki zestaw i wychodzi na to ze potrzeba 3 rzeczy

-listwe z czujnikami

-moduł

-gong

I moze wie ktos gdzie ten gong przychodzi ? Czy jest on zamontowany w bagazniku czy trzeba go targać aż pod kierownice. I czy po założeniu takiego zestawu trzeba aktywować te czujniki w komputerze?

Tylko to jest droga opcja

Jest jeszcze jedna a mianowicie kupić samą listwe bez czujników i zestaw z allegro i zamiast monitorka LCD wrzucić jakiś lepszy głośnik pod tapicerke w bagaju zeby bylo słychać pikanie.. Co sądzicie?

Edytowane przez voxu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja nr2. a więc listwa + zestaw czujników z gongiem valeo albo coś. Tylko słyszałem już gdzieś, że ori czujniki mają inny wymiar i może byc problem bo otwory będą za duże. Nie wiem jak w coupe, ale w sedanie sama listwa nie do końca załatwia temat, bo dziury muszą być w zderzaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie kolego, Vertex siedzą idealnie w oryginalnych otworach (u mnie w sedanie, u Krzysiek669 w touringu).

Instalacja jest banalnie prosta, pod tapicerką bagażnika chowasz ten cały boks, i ciągniesz sam głośnik gdzie tylko chcesz. Ja schowałem go pod tylną półką, za głowami pasażerów, więc jest już w części pasażerów, a nie w bagażniku. Dźwięk słychać nawet przy puszczonej muzyce - także generalnie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie kolego, Vertex siedzą idealnie w oryginalnych otworach (u mnie w sedanie, u Krzysiek669 w touringu).

Instalacja jest banalnie prosta, pod tapicerką bagażnika chowasz ten cały boks, i ciągniesz sam głośnik gdzie tylko chcesz. Ja schowałem go pod tylną półką, za głowami pasażerów, więc jest już w części pasażerów, a nie w bagażniku. Dźwięk słychać nawet przy puszczonej muzyce - także generalnie jestem zadowolony.

Właśnie tak chce zrobić, a trzeba koniecznie zderzak do tej operacji ściągać czy wystarczy na lewarek wrzucić i wjechać pod spód?

Druga sprawa to którędy kable puścić podobno jest jakaś guma pod prawą lampą.

mam taką listwę ,została mi po wymianie zderzaka na m-paka, oddam za czteropaka piasta

Jak jeszcze jakiś napaleniec nie sprzątnął mi towaru spod nosa to biere !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba ściągać, ja ściągałem (sedan). Tak jest guma po stronie pasażera, tamtędy puścisz kable do środka, dalej pod bocznym obiciem (u mnie pod prawym, bo tam podpinasz się pod kabel wstecznego) bagaznika i gdzieś tam sobie przymocujesz, już wedle uznania. Cała operacja jest bardzo przyjemna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filozofii tam nie ma, tylko jeden kabelek trzeba przylutować . Także vertexy zamówiłem już.

Szocha a nie wiesz może czy te czujniki można lakierować? Fajnie by było je psiknąć w taki mat jak jest listwa żeby się nie wyróżniały.. Niektóre czujniki podobno można lakierować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Kolego a nie wyżłobieniem w górę? Bo dałem wyżłobieniem w dół i dalej pikały 3 razy.. Sam już kurcze nie wiem..

A jak ustawiłem wyżłobienie w górze to pikają normalnie

Nie wiem czy wyłonienie to to samo co powiedzmy daszek ( sam nie wiem jak to nazwać) w każdym razie na być u góry. Przynajmniej w tym komplecie co montowane osobiście. Może inna firma ale i tak wszystkie produkowane w Chinach wiec stawiam ze to to samo.;-)

Wysłane z mojego C6903 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a nie wyżłobieniem w górę? Bo dałem wyżłobieniem w dół i dalej pikały 3 razy.. Sam już kurcze nie wiem..

A jak ustawiłem wyżłobienie w górze to pikają normalnie

http://www.maxbimmer.pl/f29/%5Btomasz325%5D-bmw-e46-325-ci-23652/index5.html Tutaj masz fotki tak jak to u mojego syna montowaliśmy i u niego działa normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...