Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Aktualizacja sterowników BMW - różne możliwości


Kamcio

Rekomendowane odpowiedzi

A więc w związku z dużym zainteresowaniem przedstawiam tutaj opcję aktualizacji sterowników w BMW

Jeśli chodzi o modele E38/E39/E46 to głównie możemy aktualizować oprogramowanie w:

-DDE (sterownik silnika)

-EGS (skrzynia biegów - automat)

Nie wiem jeszcze jak z resztą typu PDC itd., ponieważ nie miałem okazji sprawdzać.

Jeśli mówimy o nowszej generacji E60/E90 itd. to mamy praktycznie nieograniczone możliwości:

-DDE (sterownik silnika)

-EGS (skrzynia biegów - automat)

-EKP (pompa paliwowa, do której było sporo aktualizacji i sam się zdziwiłem, że to coś daje ;) )

-DSC (kontrola trakcji)

-FRM/LMA (moduł świateł)

-KOMBI (zegary)

-FZD (cokolwiek to jest) :P

-CAS (immobilizer)

-IHKR/IHKA (klimatyzacja)

i reszta w zależności od wyposażenia samochodu

Na dzień dzisiejszy nie dotykam się aktualizacji CCC/MASK i reszty modułów działających na MOST, chyba, że na ryzyko właściciela, trwa to bardzo długo i jest szansa na unieruchomienie sterownika :|

W razie pytań zapraszam do dyskusji.

PS. W razie posiadania chiptuningu aktualizacja DDE wiąże się z utratą softu, aktualizacja reszty modułów nie ma nic do chipa.

Na razie zauważyłem, że auto ładniej odpala po nocy (bardziej gładko) i chodzi ciszej i bardziej miękko, zwiększyła się też elastyczność silnika i delikatnie zmieniła jego charakterystyka (320d M47TU2), jutro biorę się za dalszą aktualizację E61 i zobaczymy jakie będą odczucia, bo jak na razie w E90 jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie w E61 udało mi się zrobić EKP, KOMBI i kilka innych modułów i wszystko działa w EGS miałem najnowszy soft, a w DDE mam chip więc go nie ruszam :) Ogólnie zawsze coś tam się poprawia, w końcu BMW w jakimś celu wypuszczało te wszystkie poprawki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja u siebie po zakupie robiłem pełną aktualizację do najnowszych oprogramowań i też zauważyłem bardziej miękką prace (ale to było przed virusem kuog)

Polecam bo np skrzynia mi lepiej troszkę po tym pracuje /chociaż teraz po zmianie oliwy i oczyszczeniu i zmianie kilku gratów w mechatroniku jeszcze lepiej/.

PS: Kamcio daj znać jak tam wtorek czy nadal aktualny:drunk:

Łoli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...