Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


odczyt kodów błędów


Rekomendowane odpowiedzi

Stronka jak podłączyć się aby odczytać błędy:

http://www.bmwe30.net/cgi-bin/datacgi/database.cgi?file=articles&report=view&ID=00159&Section=

albo

Bierzemy żarówkę na 12 volt - taką jak podświetla nam np różne kontrolki w desce rodzielczej. przymocowujemy do niej dwa kableki ( najlepiej lutujemy ) jeden kabelek do 15 pina w motronicu ( musimy pamiętać o tym ze główna wiązka musi byc podpięta do komputera - ja np. rozebrałem wtyczke i dołożyłęm jeden kabelek do całej kity i podpiąlem się do pina od tyłu - całaśc zamknąłem i podpiąłem do kompa ) drugi kable do plusa - przekręcam stacyjke i dość energicznie 5 razy gazem do końca i puścić.

O i jeszcze jedno !

Po przekręceniu stacyjki żarówka powinna świecić ciągłym światłem - dopiero po naciskaniu pedału zacznie migać .. Jeśłi nie świeci to albo zły pin albo nie ma napięcia, albo spalona żarówka Wink

albo

Odpuściłem sobie złącze diagnostyczne !!!

Jest taka druga okrągła wtyczka obok złącza diagnostycznego - jest to wtyczka wiązki silnika. Wyjąłem ja z uchwtu i nie rozpinając jej z jej drugą częścią odchyliłem taki gumowy kapturek, który jest na tej wtyczce.

Odszukałem tam pin 12 ( w E34 - był to szary kabelek ale w E30 jakiś inny - więc nie należy sugerować się kolorem ) dotknąlem do tego pinu kabelkiem od żarówki a drugi zetknąłem z plusem ( + ) akumulatora.

Przekręciłem stacyjkę i żaróweczka się zapaliła i świeciła ciągłym światłem.

To nie jest błąd !!! - niektóre modele tak miały.

Nie zaważając na to naciskamy 5 razy gaz i spokojnie oglądamy kody silnika Wink

Reasumując :

1. Wtyczka wiązki silnika - a nie gniazdo diagnostyczne

2. Pin 12

3. Żarówka może się świecić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...