Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Zawór EGR Jaka działa?Ja go sprawdzić? M43 Brak mocy


CrisELdi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie bmw_1BMW 318i M43TU

Szukam pomocy i co robić bo nie wiem co jest nie tak. Auto czasem ma moc a czasem nie do konca ,normalnie pracuje kiedy się na grzeje ale czuć brak mocy, problem jest z startem na zimno kiedyś buczenie dochodziło z podzespołu umieszczonego na wentylatorze "odkurzacz" a od pewnego czasu dźwięk buczenia przeniósł się na gdzieś indziej... Kiedyś było czuć że "odkurzacz" pracuje tym razem nie czuć wibracji ale dźwięk nadal jest dość głośny...

Gdy ścisnę mocno przewód gumowy pomiędzy zaworem EGR a odkurzaczem buczenie zanika...

Buczenie automatycznie przestaje zależne od temperatury otoczenia około 0,30-2mint

Podczas sprawdzania gumowych przewodów okazało się iż prawie wszystkie odcinki gumowego przewodu 7mm sa uszkodzone/sparciałe/popękane jak się nie mylę to przewody od pod ciśnienia także podłączone do elektro-zawora(jak się nie mylę z nazwa) które trafia do zaworu EGR

Zablokuje zawór EGR i zobaczę czy jest jakaś różnica ?

Jak działa zawór EGR? Czy działa podobnie jak termostat od wody? Kiedy otwarty kiedy zamknięty?

Czyszczenie?

Dzięki za wszelkie informacje...bmw_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egr działa podcisnieniowo a watpie zebyy spadek mocy u Ciebie byl spowodowany egr-em

Chyba znalazłem przyczynę problemów ... przede wszystkim to dziurawe przewody od podciśnienia powodowały dziwna prace silnika do tego doszło zanieczyszczenia brud w przewodach i zaworze EGR...

Na dodatek ujawniła się usterka na przepustnicy zawór z silnikiem krokowym zacinał się i powodował falowanie obrotów podczas hamowania zmiany biegów, oczyszczenie go pozwoliło powrócić auto do normy...

Auto pracuje teraz ciszej startuje ciszej i przyspiesza bez namyślania się. Po przeskanowaniu komputerem niewystępująca żadne problemy/czysto. Dokonałem adaptacji silnika niech się uczy od nowa ...

Nadal będę go obserwował jak z spalani...

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...