Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Skrzypiące zawieszenie przednie


lamik

Rekomendowane odpowiedzi

Borykam się z problemem skrzypienia zawieszenia z przodu. Pojawia się ono tylko w ciepłe i suche dni. Dziś to już była tragedia - strzela jak z kałacha. Dźwięk jest mocno "gumowy". Początkowo postawiłem na gumy stabilizatora. Faktycznie były mocno wybite, ale dźwięki nie ustały... Czy coś jeszcze charakterystycznego może skrzypieć? Chyba, że nie tak nasmarowałem wymieniane gumy. Psiknąłem do wewnątrz i na zewnątrz olejem silikonowym. Nadaje się on do tego zadania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U znajomego (nie bmw) jak skrzypiało to po prostu zawias był do wymiany. A więc to może być każdy element zawieszenia odpowiedzialny za skrzypienie. A tak nawiasem jak wymieniałem u siebie gumy stabilizatora to niczym nie psikałem i nigdy nie miałem problemów ze skrzypieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w kombiaku skrzypiały tuleje wahliwe z tyłu, więc tutaj też może być jakaś tuleja na którymś z wahaczy. Myślę, że jak coś skrzypi to raczej jest do wymiany i raczej smarowanie nic tutaj nie pomoże, ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w kombiaku skrzypiały tuleje wahliwe z tyłu, więc tutaj też może być jakaś tuleja na którymś z wahaczy. Myślę, że jak coś skrzypi to raczej jest do wymiany i raczej smarowanie nic tutaj nie pomoże, ale mogę się mylić.

ja pamietam jak kupiłem auto to coś mi z przodu strasznie piszczało , masakra , któraś tuleja sworzeń ,nie pamietam która ,one sa tak robione że są opatulone zawsze jakąś gumą czy coś - w ruch poszła strzykawka z igłą i jakimś tam olejem , nastrzelałem ze strzykawy i miałem spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Robiłem już to nie raz i to nie sworznie :( Sworzeń ma takie piszczy bardziej niż skrzypi i to od razu je wyłapuję. Poza tym słychać od razu a nie po około pół godziny jazdy i tylko w suche, ciepłe dni. Tutaj mam coś w stylu tarcia suchej gumy o coś innego suchego. Przynajmniej na moje ucho to tak brzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak stawiam na zużycie któregoś wahacza (problem miałem z autopsji, wymiana metodą prób i błędów wskazała wahacz górny) lub końcówki. Jeszcze nie ma luzu, więc rolki nie pomogą i nawet na dołach nie będą tłukły, ale to kwestia czasu. Brak smaru powoduje, że skrzypi, lub po prostu zużycie gumy, tulei czy jak kto woli to nazywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam Panowie, mam identyczny problem, wymieniłem całe zawieszenie, obydwie poduszki i tak samo jak u kolegi skrzypi tylko gdy jest bardzo ciepło i głównie przy skręcaniu w lewo przy małych prędkościach, spróbuje prysnąć silikonem ale bardzo proszę kolegę jeśli znalazł rozwiązanie o info, pozdrawiam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...