Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


OLEJ Biały osad pod korkiem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam bmw3 2.0 coupe '94r. pełna opcja(klima, skóra, podgrzewane siedzenia, czujniki parkowania itp...) przebieg 235tys własnie planuje wymiane oleju i mam kilka pytań:

1. Ile oleju wchodzi w silnik 2.0?

2. Jaki olej jest najleprzy waszym zdaniem?

3. Dlaczego pod korkiem oleju jest osat w kolorze "biały"?

Z góry wszsytkim wielkie dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki olej?? hmm a na jakim jezdziłeś do tej pory??

BO lepszego nie wolno wlać, bo ci wyczyści wszystkie naloty osady i bedziesz mial problem.

ja jezdziłem na Mobil1 0w40 od nowosci do przebiegu 190tyś km, a po 190tys km wlałem

10w40 czyli połsyntetyk. A nie mozesz np. z mineralnego na syntetyk przejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g ...no prawda .

jedyne dwie opcje jakie istnieja to :

1) Uszczelka pod glowica ale wtedy ten bialy osad mialby na bagnecie ze o zbiorniczku wyrownawczym nie wspomne bo jak uszczelka pod glowica walnie to ten majonez

miesza wszedzie i w szczegolnosci mozna znalezc go w misce olejowej i w zbiorniczku wyrownawczym.

a teraz ta prawdopodobna i na pewno ta :

2) Na zime na korku w wyniku parowania robi sie efekt "skroplenia" wody i oleju nie u

wszystkich ale pojawia sie i nie ma sie co tym martwic .

Czekam na efekt twojego sprawdzania w kazdym badz razie napisz czego byla wina i aby sie upewnic czy uszczelka czy nie to sprawdz bagnet i plyn w zbiorniczku w wyrownawczym bo jakby nie wymieszalo to przynajmniej by go ubylo .

Co do oleju to juz tak jak wyzej bylo pisane zmieniaj tylko na taki jaki byl wczesniej w kazdym badz razie nie zmieniaj z gestszego na zadszy bo gestszym conajwyzej uszczelnisz a zadszym to tak jak ktos juz wyzej napisal powyplukuje ci wszystko . Sprawdz poprostu na starej etykiecie co bylo zalewane albo jesli auto wczesniej mialo wlascicela polskiego i w miare bliskich ci okolicach to dowiedz sie od wlasciciela co zalewal ialbo w jakim warsztacie robil a tam juz poznaja moze auto i pouinformuja cie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem, to biały osad pojawił się z powodu tego że samochód był sprowadzony z niemiec i w polsce poprzedni włściciel nie wiedział co było w niego lane i zalał go innym olejem, castrolem gts 15w-40. Jutro jade wymienić olej, jestem tylko jeszcze ciekaw ile w taki silnik do bmw320i wejdzie oleju, bo powidziano mi w sklepie że 4l wystarczy i tyle zakupiłem.

Dzięki wszystkim za pomoc, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do szescio cylindrowek wchodzi min 4,5l a do mojej 732 wlalem nawet jakies 5,5-6 na max na bagnecie

A co do tego osadu to faktycznie niema sie co martwic bo jak sien robi zimno to zbiera sie wilgoc u gory w tym wypadku na korku kropelki wody ktoresie mieszaja podczas uruchomienia silnika i powstaje bialy osad tak juz jest ,ale moze byc tak ze faktycznie poszl a uszczelka i miesza sie olej z wodo co stalo sie wo moim przypadku lecz jest to latwo rorpoznac ubywa plynu w zbiorniczku a oprzybywa w misce jest fajny budyn na bagnecie i ladny bialy dymek z rury sie wydostaje niestety mnie to spotkalo

Pozdrawiam 732 :( :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy do 2.0 nie wchodzi wiecej niz 4litry , z tego co pamietam

to w 1.8 wchodziło 3,5 litra i stan był na połowie wiec w 2.0 pewnie jest

troche wiecej bo to juz 6 garów .

do 1,8 razem z filtrem na max wchodzi 4,25 l :!: :!: :!:

a do M10 ( czy to M10 :?:) 2l wchodzi na max 4,5l razem z filtrem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze tak byc jesli to szesc garow to tyle wlezie razem z filtrem kiedys mialem 323i e30 tez mi wlazlo ponad 5 litrow

ale to 323 i ponad 5 a jemu już ponad 6!!!!!!!!!!!!,

czytałem że biały osad to woda dostała się do oleju,

warsztat proponuję :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie chce jakiś odwiedzić, ale studiuje w nowym sączu, a mieszkam w dęblinie(woj.Lubelskie) i nie wiem gdzie robią w mojej okolicy bma, bo tam gdzie byłem narazie to mało sieznają.

A weszło mi jak pisałem 6 litrów, i jeszcze litra wejdzie spokojnie(wedłóg wskazań miarki) a może coś jest nietak z tą miarką?? samochód stoi na płaskim,

czy ktoś wie gdzie moge zadzwonić(może jakiś zakład) żebym się dowiedział,

dzięki za pomoc z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ja z tym zalewaniem go olejem i to po 6 litrach grubo bym sie zastanawial czy go ruszac bo moze zle odczytujesz wskazania na bagnecie albo cos a przelejesz go to albo bedziesz wysysal albo spuszczal o ile po przejechaniu nie wytworzy ci takiego cisnienia ktore wlasnie rozpierdzieli uszczelke. czy nie ma nikt do choleryu ksiazki zeby poinformowac ile wchodzi ? Ja z tego co wiem to do 2.0 takiego jaki jest u mnie ( wiadomo 6 garkow ) wchodzi podobno 4,25L (4L=silnik + 0,25L=filtr oleju) Moja rada jest taka zeby wogole nie przeginac z tym olejem bo uszczelka narazie nie byla a conajwyzej bedzie bo sam to spowodujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały osad to niekoniecznie uszczelka pod głowicą zimą to się czesto pojawia jak się samochodem jedzie 2 kilometry apote on stoi ja w GARBUSIE miałem to co zime a był chłodzony powietrzem,a jak by uszczelka poszła to i temperatura by skakała i brak by był ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...