Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


BMW X3 E83 Silnik N47 2.0d dziwny dzwięk


nocond

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z silnikiem jak w temacie. Jakiś czas temu przy odpalaniu pojawił się dziwny klekot(głównie na zimnym silniku), niestety żaden z odwiedzonych przezemnie mechaników nie potrafił nic poradzić, ani stwierdzić przyczyny. Dałbym sobie spokuj gdyby nie to że zaczyna się on pojawiać na ciepłym silniku, także w trakcie jazdy.

W załączonym filmiku próbka.

Z góry dzięki za pomoc, i przepraszam, jeżeli piszę w złym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który masz rocznik tego X3 ? N47 to fajny i dynamiczny silnik, bardzo elastyczny, ale z początku produkcji ( i nie tylko ) był problem z rozrządem, który zaczynał hałasować, stukać i pukać, a w konsekwencji się urywał. Widziałem, już kilkanaście ogłoszeń gdzie samochód z tym silnikiem miał urwany rozrząd.

Edytowane przez Krzysiek669
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N47D20A sprawdź czy na tabliczce znamionowej masz taki model silnika

po filmiku ciężko być w 100% pewnym ale wydaje mi się że to tłoki stukają po zaworach innymi słowy masz do wymiany rozrząd razem z kółkami napinaczami i łyzwami, druga opcja to pęknięta górna łyżwa rozrządu naprawa jak wyżej

przerobiłem tych silników już sporo i jest to niestety ich wada do której bmw nie chce się przyznać

w x3 rekordzista miął 110000 tys przebiegu jak strzelił mu łańcuch

temat jest dość zawiły bo wymieniając części na czas można uniknąc poważnej awarii w której to zwykle pęka wałek rozrządu i rozpada się łożysko igiełkowe w koniku po czym igiełki a jest ich na prawdę sporo wędrują sobie po całym silniku i uszkadzają dosłownie wszystko. Wtedy taki silnik raczej nadaje się na dawce tłoków i wału (tylko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...