Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


wożenie tablicy za szybą


mechatronik

Rekomendowane odpowiedzi

witam , jak jest z sprawą umiejscowienia tablicy za przednią szybą względem prawa

bo zatrzymali mnie dzisiaj miśki i kazali zakładać na zderzak (fakt tym razem miałem ją w bagażniku lecz zazwyczaj mam ją w ww miejscu)

ps.wydaje mi się że to było kiedyś poruszane ale nie mogłem tego znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz.U.2003.32.262 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia - mówi że kształtu i wymiarów miejsca przewidzianego do umieszczenia przednich tablic rejestracyjnych nie określa się.

Ale,

Dz.U.2002.133.1123 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 22 lipca 2002 r. w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów. ROZDZIAŁ 3 mówi § 25. 1.Właściciel pojazdu umieszcza na pojeździe tablice z przodu i z tyłu w miejscach konstrukcyjnie do tego przeznaczonych, z wyjątkiem przyczep, ciągników rolniczych, motocykli i motorowerów, na których tablice umieszcza się tylko z tyłu, z zastrzeżeniem ust. 2.

Wychodzi na to, że jak będą chcieli to i tak się doczepią

Na zakończenie fragment z jakiejś strony na temat tablicy rejestracyjnej

"...przepisowo o umiejscowieniu tablicy, czyli coś dla tych którzy lubią wozić tablicę rejestracyjną za przednią szybą. Z jednej strony ok, jest widoczna z przodu ale tylko teoretycznie, bo odbicie światła może spowodować nieczytelność numerów. Z drugiej strony paragraf 25 wyraźnie stwierdza że powinna być w miejscu konstrukcyjnie do tego przeznaczonym, a więc jak to jest na większości aut, na przednim zderzaku. No i nic nie powinno zasłaniać tablicy, a szyba ją w jakimś stopniu zasłania więc to kolejny argument by lepiej nie wozić tej tablicy za szybą. Kolejny argument .....Właściciel pojazdu umieszcza na pojeździe ..." jest wyraźnie napisane, że na pojeździe, więc jeżeli jest za szybą na pewno nie jest na aucie tylko w aucie."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy kontroli możesz walczyć.

lepiej nie bo jak nie tablica to znajdą inne rzeczy aby się przyczepić w sumie nawet nie muszą nic szukać po prostu zabiorą dowód bo ,,podejrzewają'' że coś masz ze stanem samochodu i mają do tego prawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc ja wczoraj wybrałem się za miedzę do enerefu i jakoś tak wyszło, (oczywiście świadomie), że tablica jak leżała za szybą tak leżała. W drodze powrotnej jakieś 50km przed granicą patrol policji ściąga mnie z autastrady na parking, posprawdzali światła, hamulce w przyczepie wszystkie dokumenty i po 15 minutach powiedzieli, że wszystko ok i można jechać. Nikt nawet słowem nie odezwał się na temat tablicy. Więc niemcy widać jakoś wagi do tego większej nie przykładają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc niemcy widać jakoś wagi do tego większej nie przykładają

może bardziej ogarniętych do policji tam przyjmują :-P nie dawno umieszczałem tą dyskusję w Mirasa temacie bo dotyczyła jego filmu tak że wszystko zależy chyba od dobrej woli :)§ Umieszczenie tablicy rejestracyjnej z przodu ? Forum Prawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...