Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Problem z migającym xenonem


Lijo

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

Chciałbym skonsultować z wami problem z xenonem. Objawia się to tak, że żarnik czasem mruga.

Casami całowicie się wyłączy, ale wyłączenie i włączenie powoduje ze znów działa.

Podejżewam ze chodzi o część numer 16 czyli zapłonnik swiatła xenonowego - 63126907504

RealOEM.com   BMW E46 320d Single parts, xenon headlight

Czy ktoś już to przerabiał i czy ma jakieś sugestie?

Z góry dzieki za podpowiedzi.

P.S.

Czy do wymiany tego ustrojstwa trzeba ściągać klosz lampy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerabiałem ten temat. Trzeba rozebrać lampę na części pierwsze totalnie,nie tylko klosz ale i cała w środku. Sporo roboty i łatwo cos popsuć. Najgorsza opcja wymiana zaplonnika. Spróbuj jeszcze zamienić żarówki w lampach i zobacz czy bedzie to samo. Objaw w sumie moze wskazywać tez na uszkodzona przetwornice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również miałem problem z migajacym xenonem lewym... przemieniłem żarnik na prawą stronę i nie migał... a z prawej na lewą i migał...mówię przetwornica...akurat mialem prawię nówkę przetwornicę zkw w 2012r założyłem i to samo... poruszałem zapłonnikiem i przestało...nie raz mrugnię...ale nie chce mi się rozbierać lampy... bo mam też zapłonnik zkw z 2012r...chyba,że gorzej zacznie mrugać...

Odnośnie demontażu lampy najgorzej jest wyjąc bolec od silniczka regulacji lamp... trzeba mocno go naciskać śrubokrętem w dół.. i jednocznie próbować unosić ten środek lampy do góry by jak najniżej był tam(by bolec łatwiej wybić) a można go uszkodzić i pęknie(bardzo łatwo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarnki zamieniałem (są prawie nowe) i przetwornice też. Efekt jest ten sam.

Dlatego właśnie stawiam na zapłonnik.

@Waldziuu. Zapłonnikiem ruszałeś przy rozebranej lampie czy po prostu jakoś tam pluchy wepchałeś? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy ja zdemontowałem lampę...zabrałem do domu..zdjąłem dekielek z tyłu+ odpiąłem zapłonnik z żarnika i poruszałem nim...podejrzewam,że u mnie kabel jest w jednym miejscu w środku lampy od zapłonnika za bardzo zgniecony...bo jak kiedyś składałem lampę to zapomniałem go ułozyć dobrze

jesli mruga to na bank zapłonnik...popsikaj jeszcze preparatem do kontaktów..ja mam np Forch wszystkie wtyczki od lamp i mocno podociskaj je jak wsadzisz

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekam, aż zrobi się słonecznie bo dzisiaj pogoda słaba i podłubię :)

Moze faktycznie styki są zaśniedziałe bo jak kupiłem auto to był pęknięty klosz i dość sporo pary wodnej tam było.

Dzięki wielkie za info bmw_2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja miałem takie coś że kupiłem żarniki a 50 zl jeden i problem pojawiał się taki raz gasła podczas jazdy lewa raz prawa reset świateł pomagał czyli wyłączenie i włączenie... mechanicy elektrycy mówili kable styki startery przetwornice zapłonniki... do wymiany pół samochodu...

Sprawa krotko się skończyła napisałem do fachowca od typowo żarówek xenonowych na Facebook-u i mi wyjaśnił na czym to polega kupiłem u niego żarówki xenonowe po 300 zł za sztukę i problem znikną do dziś czyli już rok prawie. Światło mocne i efektowne i zero problemów z miganiem wylaczaniem itp...

POLECAM DOBREJ JAKOŚCI I NIE ZBYT TANIE lampy wyładowcze xenonowe ja sam mam osram-a pzdr mogę podać gościa na face jak coś ;d:BMW fuck Mercedes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niby philips ale 1,5 roku temu i kosztowały 80 zł ito były najtańsze. Teraz widzę najtańsze za 11,35 :)D2s - Żarówki - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. lolol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...