Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


dziwny dźwięk po zgaszeniu silnika !!


kryster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem ostatnio usłyszałem po zgaszeniu silnika taki dziwny pomruk w silniku, a bezpośrednio po tym dźwięku taki upust powietrza jakby coś się odpowietrzało. Taki syk gwałtowny ale chwilowy. Co to może być? Może to jest prawidłowe, tylko ja tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jeśli tak to jest to normalny dźwięk, zamykającej się i otwierającej przepustnicy

I pewnie dopiero teraz zacząles na to zwracac uwage. Zawsze tak jest, ze cos bylo od kupna auta, a czlowiek potem mysli, ze to teraz sie stalo :) Ja tak mialem kiedys z wisko. Caly czas sie krecil wietrak, a ja myslalem ze cos jest popsute jak to zobaczylem po jakims czasie ;p

Takze moze byc tak jak pisze Leo :)

Musze u siebie posluchac czy tez syczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak samo, po zgłaszaniu silnika jest takie tssss przez około 2-3 sekundy. Wiec to od odmy?

też tek mam u siebie syk 2-3 sek i chyba to jest normalne bo odme wraz z węzem elastycznym do niej wymieniałem z 2 miechy temu

jedyna różnica którą zauważyłem że na odpalonym silniku jak odkręcam korek oleju to nie zassysa go aż tak mocno jak przed wymianą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, mój silnik to m54b22 rzędowa 6-stka. no możliwe, że to już było, a ja nie zauważyłem, ale mam również problem z innym dźwiękiem, mianowicie po zgaszeniu auta słychać takie jakby mruczenie przez jakies 5 sec. Słychać to w aucie, ale również pod maską. Dźwięk dochodzi tak jakby z wentylacji, albo moze z okolic wtryskow. Sugerowali mi, że moze to przez rezystor dmuchawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeż odpowiedzialny jest za nadmuch w kabinie. Jeśli nie domaga to są problemy z chodzeniem nawiewów albo w ogóle nie dmucha powietrzem.

Zagadaj z kimś z forum, żeby podmienić na chwile i wtedy zobaczysz, czy to napewno to. Choć według mnie to raczej nie rezystor.

A najlepiej, Nagraj ten dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co chodzi do chwili gdy w aucie zostają uśpione moduły i pobór jak u mnie na alarmie fabrycznym spada do 0,03A to wiatraczek klimatronika on chodzi po zgaszeniu auta jeszcze.

Przy walniętym jeżu nawiew albo nie działa albo działa jak chce nie ma możliwości sterowania siłą nadmuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...