Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Jakie lampy e39 ?


Mateusz_

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was pytanie ponieważ mam zamiar kupić tylne lampy ledowe od liftówki do bmw e39 i pytanie jest czy kupować oryginalne używane czy nowe zamienniki np . LAMPA TYL BMW 5 E39 SEDAN LIFT 2001- LED BIALY Z24 (4739734733) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy oryginałach neonach z polifta będzie dłubanie w elektryce albo przejściówkę ori znajdziesz ale to droga sprawa.

Jeśli nie chcesz dłubać to weź zamienniki tylko upewnij się,że wtyczki będą pasować.Oczywiście efekt zamiennika będzie gorszy niż ori :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem poliftowe oryginalne i wyłączyłem sprawdzanie żarówek aby nie mrugały ledy. Rozwiązanie słabe. Więc kupiłem LCM III-B z polifta podłączenie P&P trzeba tylko go wkodować. Wszystko działa jak złoto. Zapłaciłem za LCM 80zł kuog

PS.

do oryginałów trzeba też kostki przerobić. Kostki da rade na allegro znaleźć albo na szrocie. Potem tylko wlutować w instalacje.

No i trzeba ingerować w karoserie bo mocowania są inaczej rozstawione :bag:

tutaj ładnie po angielsku opisane:

BMW E39 Euro-spec CELIS "LED" Tail Light Retro-Fit Kit

Edytowane przez starsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego starsky pisałem wyżej o dłubaniu w elektryce przy ori.Zapomniałem dodać,że trzeba trochę wyciąć blachę :P Więc lepszy będzie zamiennik bmw_1Nie będzie druciarstwa i cięcia blachy w bagażniku :)

Dlaczego druciarstwo?! Skoro hella produkowała zestawy "Retro fit" dzięki którym każdy właściciel e39 przedlifotwej mógł założyć poliftowe "ceil lights" tzw. LEDy. W instrukcji dołączonej do takiego zestawu były odpowiednie wymiary otworów i gdzie należy je wywiercić. Skany takiej instrukcji krążą po sieci, ja mam nawet kopie na dysku.

Druciarstwem jest jak ktoś montuje takie lampy i wstawia rezystory albo cewki z przekaźników co by błędów spalonej żarówki nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również brałbym jak wyżej depo.

Czy kolega wie ile taki zestaw przejściówek hella się ceni? Za to komplet lamp w zamienniku się kupi :)

ostatnio taki zestaw był za 550 zł na alledrogo :) więc wiem. Ja za moje dałem 300zł zez przetwornic. Jeżeli chodzi o lampy to zamienników nie uważam. Podobno nie równo świecą ale trzeba by potwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo z tego co widzialem po zdjeciach i porownywalem to mocowania lamp , otwory , rozmieszczenie sa takie same jak w moich ktorych mam więc niewiem dlaczego mowicie ze trzeba ingerowac w dodatkowy otwor i po co sa te przetwornice do lamp?

Edytowane przez Mateusz_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

rozstaw otworów jest inny i albo przerabiasz lampe albo karoserie. Inaczej nie wejdzie. (mowa o oryginalnych lampach) ale jest niemal pewien że jeżeli kupisz nawet zamiennik od polifta to nie będzie pasował P&P do przedlifta.

Tu masz video:

Przetwornice służą za balast dla LCM aby nie wykrywał błędu spalonej żarówki(imitują opór żarówki) + stabilizują napięcie dla "ledów"

Znalazlem takie cos: LAMPY DIODOWE BMW 5 E39 SEDAN 95-00 RED WHITE LED (4739483813) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

DROGIE i trochę się różnią od oryginalnych. Powinny pasować P&P. trzeba by ze sprzedawcą pogadać :)

Edytowane przez starsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LAMPY TYLNE BMW 5 E39 E 39 NEON LIFTING DEPO SEDAN (4754135731) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Co myslicie ? Dzwoniłem do tego sklepu powiedzieli mi że wzór jest jak oryginał hella , nie trzeba przerabiać wtyczek ani otworów.

Wkłady z moich lamp mają zastosowanie że ten led będzie podświetlany .

Bo szukam oryginalnych używek to ceny są troche wysokie 500zł za komplet hella + przetwornice 200zł to mamy w sumie 700zł

dodatkowo trzeba przerabiać otwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...