Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Czy jest sens zakładać sprzęgło 240mm z M57 do M50B25?


dcmastiff

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam sprzęgło do wymiany. Niestety... Przy ostatnim zrzucaniu skrzyni i ostatniej wymianie sprzęgła, mechanik zwrócił uwagę, że mam już dość mocno wytarty dwumas i, że może nie kleić tak, jak trzeba, albo, że sprzęgło szybciej się zużyje. No i się zużyło... Po 2,5 roku bmw_4... Mam już dość ślizgającego się sprzęgła i konieczności zaglądania tam co niecałe 3 lata. Chcę zrobić coś, zeby mieć spokój na dłużej.

Planuję wywalić dwumas i założyć jakiś mocniejszy docisk. Myślę o jednomasie z M50B20, roztoczonym do 240mm i o zestawie sprzęgła z M57. Czy to nie jest przerost formy nad treścią? ;) Czy nie będzie to uciążliwe w codziennym użytkowaniu? ;) Sprzęgło będzie na pewno dużo twardsze... Czy takie roztoczone koło zamachowe trzeba jakoś wyważać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w twojej skrzyni,ale Ja mam w m52 wywalony dwumas i wstawione zwykłe koło zamachowe,sprzęgło z dociskiem od e36,tylko łapa jest inna bo od e39 tds.a i wszystko chula już drugi rok,a sprzęgło chodzi delikatnie.Wciska się lekko jak w magrarynę do smarowania pieczywa :)

Nic nie trzeba było toczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli bym chciał założyć tarczę sprzęgła 240 i mocniejszy docisk? Bo zestaw z M50 zawsze ma średnicę 228mm.

Poza tym chciałbym się dowiedzieć trochę o lżejszym zamachu. Wiem, że niektórzy montują zamach z M20... Czy taki zamach byłby lżejszy niż z M50?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko próbuję ogarnąć temat skompletowania setupu z tarczą 240mm. Rozwiązaniem są tarcze z silników M30. Średnica 240 mm, wieloklin pasuje na wałek od skrzyni i tarcza ma tłumik drgań. Ale... Ceny takiej tarczy zabijają... Czy są jakieś zamienniki? Czy ktoś coś wie na ten temat? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, na Allegro nawet ciężko z taką tarczą... jak się pojawi, to zaraz znika :/

Najtańszą tarczę do M30 z kołem jednomasowym znalazłem z Intercarsie... Sachs za 570 zł... :/ Trochę dużo... Może opłacało by się poszukać tarczy jakiegoś innego producenta? Np Kager?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...