Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


climatronik


szakal80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak sadzicie czy wlaczony klimatronik moze podbijać obroty na tyle ze silnik mialby caly czas okolo 800 rpm,nantomiast gdy go wylacze obroty schodza do 600 rpm,mam wrazenie ze kiedys nawet na wlaczonym panelu klimatronika obroty byly wlasnie okolo 600 rpm ,co moze byc przyczyna podbitych obrotow,dodam ze silnik 2.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz zauwazylem to wczoraj,jak bede sie dzis gdzies wybieral to zobacze co sie bedzie dzialo,a nastepna sprawa jest taka ze .......ale to juz jest od poczatku uzytkowania tego samochdu(nigdy mi to nie przeszkadzalo i nic sie nie dzialo z niczym z obrotami tez nie),nie wiem czy jedna sprawe z druga mozna powiazac poniewaz problem z obrotami pokazal sie wczoraj,chodzi o to ze po przejechaniu nawet nie wielkiej odleglosci wprowadzam baware do garazu zamykam odpalam fajka slucham i nagle slysze wentylator.pochodzi kilka sekund i cisza za chwile zas,czesciej sie to dzialo jak bylo cieplej,dodam ze dzwiek dmuchawy w srodku jest inny niz tego ktory zalacza sie po zgaszeniu silnika o co chodzipytanie_bmwMoze to jakies dodatkowe chlodzenie kabiny czy komory silnika jeszcze raz mowie w niczym to nie przeszkadza nigdy nie bylo problemu z odpaleniem czy innymi rzeczami co wy na to ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No latem bo przy minusach klimy nie włącze bo się nie da :)

A własnie że się da klima tez grzeje oraz hamuje mozliwośc parowania szyb, zrób test jak jedziesz z pasażerami wesołymi włączysz klime lato/zima chwila i pary brak oczywiście jak masz sprawną klime i odgrzybioną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez o tym pomyslalem ze moze byc tak zasyfiony ze po zalaczeniu pracuje pod takim obciazeniem ze silnik po prostu podbija sobie obroty,nie widze innego wytlumaczenia,chyba ze jest sterowany podcisnieniem i po zalaczeniu pojawia sie nieszczelnosc w co nie chce mi sie wierzyc,postaram sie jutro po pracy za to zabrac i dam znac czy pomoglo,zeby ktos nie zachodzil w glowe jak ja,ale jak wam cos przychodzi do glowy piszcie kazda rada i pomysl jest do rozwazenia bo mnie to naprawde wkurza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik ma podnieść obroty dopiero jak włączysz klimatyzację a nie sam panel, wszystko jest sterowane elektrycznie, z kolei kompresor nie powinien się załączyć przy takich temperaturach, chyba że z czujnikiem masz coś nie tak

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No latem bo przy minusach klimy nie włącze bo się nie da

No klime przydaloby sie co jakis czas na chwile wlaczyc, zeby pochodzila.

A co do obrotow to ja w poprzedniej e46 mialem tak, ze na odpalonym silniku i na postoju falowaly mi obroty z 800 na 700-600. Dopiero jak zmniejszylem nawiew na niski to przestawaly falowac. KIedys pod kompa podlaczylem i byl blad nie pamietam jaki, ale mi go usuneli przy okazji i przestalo falowac. Ale nie wiem jak bylo z clima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak u mnie kompresor klimy sie zalacza podbije obroty i spadnie,ale nie o to chodzi wracajac doq mojego problemu dzis dostalem wskazowke od gościa co specjalizuje sie w naszej marce,auto uzytkuje na krotkich odcinkach(nie mowilem mu o tym sam wywnioskowal po rozmowie ze mną)twierdzi ze aku jest niedoladowany i dlatego sie woz tak zachowuje,mowi ze samo podladowanie powinno pomóc,co o tym sadzicie mysle ze do piatku nie dam rady go podladowac ani wyczyscic panelu climy z braku czasu ale napewno to zrobie kolo soboty myslicie ze to moze byc przyczyna, fakt aku mam za duze bo 95 ah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak skonczylem robote w baware i wio zrobilem kolo 100km ,Alu nie ladowalem panela nie czyscilem brak czasu,zatrzymuje samochody patrze na obroty i wszystko ok panel klimy zalaczony,wiec wyglada na to ze alternator doladowal aku i wszystko wrocilo do normy,chyba krotkie odcinki nie dogrzany motor daja po dupie panel i tak wyczyszcze dzieki za rady i podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...