Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Ciekawostki, life-hack'i, wskazówki odnośnie BMW


Pirooz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Tak mnie dziś naszło po przygodzie z akumulatorem, aby założyć temat. Miałby on na celu skupiać ciekawostki odnośnie naszych fur.

Przykładowo:

Wymieniam dziś akumulator na nowy (stary po prostu zdechł przy tych mrozach). Otwieram swoje E46 z pilota (ale tylko bagażnik, bo po co więcej) i dobieram się do aku. Odłączam klemę, światła w bagażniku gasną a uruchamia się... alarm :D w pierwszym momencie byłem tak zgłupiały, że odruchowo aby wyłączyć alarm nacisnąłem przycisk otwierania auta na pilocie. Cóż, zajęło mi kilka sekund zrozumienie dlaczego dalej wyje ;) szybko podłączyłem klemę, wróciło zasilanie, otworzyłem auto pilotem, alarm ustał. Otworzyłem całe auto z kluczyka i dopiero wtedy legalnie mogłem wymontować aku ;)

Tak więc dobrze wiedzieć, że przynajmniej E46 jest chronione przed kradzieżą akumulatora :D

Czy Wy też napotkaliście jakieś ciekawe patenty w swoich Beemkach?

Opcja "follow me home" też jest ciekawa moim zdaniem. Wiem, że wymaga odblokowania, akurat u mnie była od początku. Na wyłączonym silniku pociągamy dźwignię od świateł "długich" (czyli drogowych) i zamykamy auto. Powinny same zgasnąć po kilkudziesięciu sekundach (u mnie 30) pozwalając nam bezpiecznie dotrzeć pod drzwi klatki schodowej/domu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No "follow me home" szczególnie przydatne jest jak idę do domu w przeciwnym kierunku niż zaparkowałem :bag:

Z Tym odłączeniem akumulatora bez rozbrojenia alarmu jest wzmianka w instrukcji :P

Z innych opcji to mnie ciekawi, że po zamknięciu auta ponowne naciśnięcie przycisku zamykania w pilocie włącza oświetlenie wnętrza, tylko nie wiem po co to? pytanie_bmw

Fajną jeszcze opcją co miałem ustawianą NCSem w poprzedniej e46 było, że przytrzymanie przycisku od otwierania klapy aktywuje alarm. Fajne jakby ktoś nieciekawy się kręcił koło auta w zasięgu naszego wzroku, ew. do postraszenia znajomych :4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mnie ciekawi, że po zamknięciu auta ponowne naciśnięcie przycisku zamykania w pilocie włącza oświetlenie wnętrza, tylko nie wiem po co to

A to akurat ja z kolei wyczytałem gdzieś (chyba też w instrukcji) że to pozwala łatwiej znaleźć samochód na parkingu :D jeśli tylko bateria jest dobra ;) bo wtedy Ci się auto rozświetla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...