Skocz do zawartości

Wymiana amortyzatorów .

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Powoli zbliza sie u mnie wymiana amortyzatorow. Z racji tego ze posiadam zawieszenie EDC chcialbym je wymienic na zwykle wiadomo koszty EDC. Mam na uwadze firme sachs lub bilstein. Ktos moze wymienial lub ma jakies doswiadczenie w tym temacie ? Co do jazdy stawiam na komfort ale chce zeby auto trzymalo sie na zakretach. Z gory dzieki :)

Edytowane przez ramus
Odnośnik do odpowiedzi

było delikatnie twardsze.... ale dosłownie delkatnie..

jeździło mi się na tym najlepiej a miałem chyba 4 rodzaje zawieszeń zanim do gwintu doszedłem ..

nr nie mam i nie pamiętam... sprzedałem cały komplet za 500zł pół roku temu

Odnośnik do odpowiedzi

tak tylko powiem że Sachs jest teraz produkowany w Chinach i jego jakość znacznie odbiega od tego co szło na OEM. Bilstein będzie lepszym wyborem. Pomyśl jeszcze nad BOGE to też szło na OEM w BMW i obydwie firmy są dalej Germany. Zostaje jeszcze KYB. A tak wógóle to wyremontował bym EDC.

Odnośnik do odpowiedzi

niestety nie mam auta z EDC ale wiem jak działa to w przypadku E34 - zakładam że w E38 jest podobnie. Otóż warsztatu polecić nie mogę bo nie znam, ale napewno są takie co to robią. Kolega kiedyś w Trójmieście robił amortyzatory nivo w c-klasie i zrobił na nich masę km bez awaryjnie z zachowaniem oryginalnego komfortu

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...
Kolego ja miałem EDC i zmieniłem na zwykłe Sachs i jest dóżo lepiej auto jest miększe.

Ja mam u siebie EDC i mam przełączanie pomiędzy miękko a twardo. Ale już u kolegi też z EDC miał twardo oraz bardzo twardo.

Podobno twardość tych amortyzatorów wybierało się przy zamówieniu auta. Nie wiem ile w tym prawdy ale różnica jest bardzo duża.

Ja osobiście regenerowałbym amortyzatory EDC. Nie po to kupowałem z tym ustrojstwem aby teraz to wyrzucać.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Radek094
      Siema .Mam mały problem przez przypadek zle podłączyłem klemy od aku trwało to może z 3 albo 4 sek i poszedł mały dymek z okolic klemy plusowej. I teraz nie dziala mi tak wycieraczki : centralny zamek . szyby tylnie. i dźwięk z radia . Na kompie pokazuje tak może jakieś rady co to może być . Dzięki Za Pomoc ✌

• Przez Mł0dy
      Witam, jestem młodym posiadaczem bmw e38,  i mam taki problem
      zgubiłem gdzieś  kluczyk, zamówiłem nowy oczywiście z transporderem i programatorem ak90+ 
      wymontowałem wkładkę z bagażnika, dorobiłem kluczyk, i uradowany wsadzam do stacyjki, i .... no właśnie kluczyk kręci się w kółko, blokada nie ustepuje.
      Moje pytanie brzmi, czy przypadkiem te wkłady się nie róźnią? w sensie, czy stacyjka nie ma innego szlifu ? muszę dodać że jeszcze nie zakodowałem klucza, do ews bo nie moge go znaleźc . ( i nie wiem czy jest sens skoro klucz kręci się w stacyjce )   
    • Przez Gutek71
      https://m.olx.pl/oferta/bmw-730d-e38-193km-mega-full-masaze-webasto-CID5-IDAHAJl.html
      Panowie , znacie/kojarzycie ten samochód? Wisi dość  długo  na olx, wyglada dobrze, bogate wyposażenie. Wybieram sie obejrzeć. Może  ktoś  już  z Was był?
      Poradzcie proszę  na co zwrócić  uwagę  kupując  diesela
      Vin: dn47745

• Przez Dzonny
      Nastawiam się na wrzucenie gazu do mojej e38 ale nie mam za bardzo wiedzy co i jak, bo lpg w aucie dawno nie miałem.
      Poleci ktoś jakiś warsztat który to zrobi dobrze i w rozsądnej cenie?
      Jaka instalacja najlepiej do tego silnika?

edit: warsztat najlepiej w okolicach Świdnicy, ostatecznie Wrocław
    • Przez Gutek71
      Chciałabym przed zakupem e38 (4.4pb lub 4.0D) podjechać  na przegląd aby jakieś  doświadczony  w tych modelach mechanik  ocenił  czy warto  brać  czy nie. Macie kogoś  godnego uwagi u nas w mieście lub okolicy? Dzwoniłem  do aso we Wrocławiu i nie świadczą  takich usług.
  • Ostatnio przeglądający

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...