Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Kręci ale nie odpala m30b35


matiswidnica

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Problem jest taki, że auto stało dłuższy czas i nie chce odpalić. Dzisiaj rano jakimś cudem udało się odpalić samochód na całe 3 minuty po ciągłym kreceniu przez ładne 30s po czym zgasł i juz nie odpala. Rozladowalem około 5 akumulatorow, czasami silnik jakby łapał już obrotny ale zawsze gaśnie. Co może być przyczyną?

Dodam, że :

- nie odpala od plaka

- świece są zalane benzyna

- regulator ciśnienia paliwa niby sprawny

- czujnik położenia wału działa (pokazuje 530ohm nawet po nagrzaniu opalarka do 90 stopni)

- przewody ok nigdzie nie przebija

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece zalane i na plaka nie odpala to problem z zapłonem, sprawdziłeś czy na świecach jest iskra? Pomiar rezystencji czujnika wału nie daje pewności ze jest sprawny, tylko pod oscyloskopem by to wyszło, masz możliwość podłączenia tego pod komputer?

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego pod komputer tzn czujnika tak? Komputer posiadam ale do nowszych silników, musze przeinstalowac inpe na starsze modele bmw, jutro z tym powalcze.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

zaoszczędzę Ci roboty. INPĄ nie ruszysz tego auta, tylko DIS i tylko po rs232.

dodawałeś gazu podczas kręcenia rozrusznikiem ? Ja całkiem niedawno miałem podobny jednorazowy przypadek w swoim M50, kręcił i nic aż w pewnym momencie zwątpiłem że mam paliwo... Po dodaniu gazu odpalił ale zaraz gasł. Zatem odpaliłem go i potrzymałem chwilę na obrotach i ustąpił. Okazało się że zawiesił się regulator biegu jałowego (krokowy) w pozycji otwartej i auto dostawało za dużo powietrza.

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaoszczędzę Ci roboty. INPĄ nie ruszysz tego auta, tylko DIS i tylko po rs232.

dodawałeś gazu podczas kręcenia rozrusznikiem ? Ja całkiem niedawno miałem podobny jednorazowy przypadek w swoim M50, kręcił i nic aż w pewnym momencie zwątpiłem że mam paliwo... Po dodaniu gazu odpalił ale zaraz gasł. Zatem odpaliłem go i potrzymałem chwilę na obrotach i ustąpił. Okazało się że zawiesił się regulator biegu jałowego (krokowy) w pozycji otwartej i auto dostawało za dużo powietrza.

P.

Ok dzięki, ale jeśli chodzi o gaz to tak, oddawałem go, dzisiaj zobaczę też do krokowca, dzięki za wskazówki

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie, ja miałem podobnie 2 tygodnie temu. Wszystko sprawdzone i dalej nie trybił. Zwróć uwagę podczas próby odpalenia na "plaka" czy silnik w ogóle zasysa powietrze, u mnie dziwnie mało powietrza brał. Fakt ten zaświecił mi żarówkę - sprawdziłem kompresję i dramat 0-0-0-2-2-2 bary. Zawory się zawiesiły w głowicy. Jest zimno, jeszcze jak jeździsz na krótkich odcinkach to może być silnik zalepiony. U mnie pomogła solidna dawka oleju zaaplikowana przez otwory świec i kręcenie rozrusznikiem ( świece muszą być odkręcone aby nadmiar oleju został wypchany przez otwory świec, dasz za dużo oleju zakręcisz świece i pognie korby). Zawory się domknęły i kompresja wróciła.

Podsumowując musisz sprawdzić:

-błędy w komputerze

-iskrę

-wtryski czy "psikają"

-na "plaka"

-kompresję

-lewe powietrze

Po tym wszystkim powinno być wiadome co jest przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, w tygodniu się tym zajmę gdyż jutro na cały dzień do pracy, ale dodam że auto stało jakiś czas w warsztatowy garażu w którym jest dosyć wilgotno, nawet gdy jeździłem siódemka na codzień to w deszczowe dni kiedy powietrze było wilgotne to kiepsko odpala, musze ja wypchnac na powietrze niech "wyschnie"

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...