Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Duże spalanie E30 m20b25


Adrian_E30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam taki problem który dużo mnie juz kosztował i nadal ciągnie po kieszeni, a mianowicie mega spalanie w e30.

Zaczne od początku, 2 mies temu zrobiłem swapa z m20b20 na b25 i od tamtej pory mam mega spalanie w okolicach 20l/100km przy czym cały czas jeżdze jak dziadek 2500-2800 obrotów. Od samego początku jest takie spalanie z tym ze wydaje mi sie wczesniej była zrywniejsza. Jeszcze jednym objawem który prawdopodobnie jest związany z tym to falowanie przez 15 sek na zimnym a przy dodaniu gazu i puszczeniu schodzi do 500obr a czasem zgasnie całkiem, jak juz sie nagrzeje to jest ok, dodam ze gosciu mi przestawił regulacje na przepustnicy bo wczesniej za kazdym razem gasła , czy zimna czy rozgrzana.  Żeby było wszystko jasne to dodam ze mam wersje z katalizatorem, wsadzone wtryski od m50b20 , skrzynie z 2.0 i dyfer ze szperą o zdecydowanie za krótkim przełożeniu 3.90 (odcina przy 180)  ale tak czy inaczej przy tak spokojnej jezdzie spalanie 20/100 to duza przesada. Teraz tak - sonde juz wymieniłem (sprawdzałem testerem -jest dobra) czujnik temp. tez zmieniłem i krokowca tez, został przepływomierz i ewentualnie czujnik przepustnicy. Pierwsze pytanie co moze mieć jeszcze wpływ na tak duze spalanie i na te falowanie na zimnym ??  Wtryski ?? Świece ?? Czy ta przepływka ??(klapka w nim jest ok, ale wiem ze kiedys ktos go przestawił imbusem na regulacji) moze to przez to ?? Drugie pytanie - byłby ktos skory użyczyc na chwile swojej przepływki, tak zebym tylko mógł sprawdzic ?? Ewentualnie sprzedać w nie duzych pieniądzach ? Bardzo proszę o pomoc i za każdą podpowiedz z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zmiana wtrysków z M50B20 do M20B25? Jak już to trzeba to wystroić. Adaptacja w Motronicach od M20 nie jest tak dobra jak w M50 i to po prostu nie dział plug&play. Jak dla mnie to jest główna przyczyna wysokiego spalania.

2. Przepływomierz. Grzebany - znaczy zepsuty no chyba, że dopadł Cię cud na wisłą.....

3. Dyfer powinieneś mieć na poziomie 3,73 albo 3,64 i to jest druga sprawa, kótra wpływa na wysokie spalanie.

 

Skrzynia jest z M20B20?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak skrzynia z m20b20.  W sumie nie wiem czy poprzedni właściciel to stroił pod te wtryski , moze tu masz racje. We wtorek jade do gościa który ma m20b25 i jest mechanikiem , mam nadzieje ze pomoże. A wtedy dam znać jaka była główna przyczyna. A jeszcze zapytam , czy przez to ze daje taka taka bogatą mieszanke i nie przepala benzyny , to mógł sie zapchać w jakims stopniu kat. ? Bo szarpać nie szarpie , ale wydaje mi się ze moc troche spadła a dodatkowo to tez moze mieć wpływ na podwyzszone spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że lejące wtryski mogą zawalić kat'a.

Jak będzie już odpowiednia dawka paliwa to może się przepali ale to jest dalej "może"

Zacząłbym od założenia wtrysków od M20B25. Te technologie dzieli ok 15 lat! W motoryzacji to jest epoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączył mi gościu do kompa bardziej szczegółowego i pokazało przekaźnik sondy lambdy a nie jak wczesniej samą sonde, więc moze to załatwi sprawe , tylko który to dokładnie jest ??? tzn. wiem ze któryś z tych 3 obok siebie (dwa białe po bokach i zielony w środku) ale nie wiem dokładnie który i w necie nie moge znaleźć , moze ktos z was wie dokładnie który to jest ? Bo kupiłem na szrocie zielony z takimi samymi nr od spodu z tym ze ja mam na górze przekaznika 142 a tamten jakies inne cyfry, ale jest identyczny. Narazie duzej zmiany nie widze , troche dłuzej kreci na zimnym , ale zobacze jeszcze jak ze spalaniem.. Moze któś z was ma cały schemat przekaźników ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźniki samochodowe są uniwersalne.

Musza mieć styki o numerach tak jak na rysunku(w tym konkretnym przypadku):

85, 86, 87 i 30

Kolor i numer na obudowie nie ma znaczenia.

 

Oczywiście układ nóżek musi być taki sam i wielkość obudowy. To wszystko.

Ja mam u siebie przekaźniki z opla nawet :bag:

 

Edytowane przez Lijo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...