Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Wybór tarcz i klocków hamulcowych


Gregu82

Rekomendowane odpowiedzi

Siema jak w temacie, będę chciał zmienić klocki i tarcze i mam pytanko odnośnie wsadzenia czegoś ciut większego. Mianowicie czy po założeniu tarcz np 300mm wszystko inne będzie mogło pozostać bez zmian, czy trzeba będzie wymienić także zaciski na odpowiednio większe do tarcz ?? Silnik N42B20. Jakich producentów tarcze, a jakich klocki najlepiej sie sprawdzają ?? Nie chciał bym wydać fortuny, ale też nie chcę kupić czegoś badziewnego. Z góry dzięki za opinie i pomoc w doborze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większa tarcza = "nowe", większe zaciski.

Z tanich polecam Ci mikody (mam, dwóch znajomych również jest zadowolonych, wersje nacinane i nawiercane).

Coś pomiędzy to Mayle (ma mój ojciec w identycznym E46 i oboje jesteśmy zadowoleni ale pyli strasznie).

Z drogich ATE oryginalne.

Słyszałem, że Zimmermany to potrafi być loteria. Ktoś na forum ma w E60 i pewnie też jest zadowolony. 

TRW z tego co czytałem dobrze hamują ale często piszczą. 

 

Kup co będzie w lepszej cenie. 

Edytowane przez Pawel4freak
  • Dziękuje 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos ostatnio wrzucal gdzies na forum post odnosnie tarcz hamulcowych jakiejs chyba mniej znanej marki po jakims czasie uzytkowania i byly spoko, poszukaj pewnie znajdziesz. Ja do siebie za.jakis czas bede ładować ATE CERAMIC bo bylem w golfie zadowolony z nich :) za to TRW nie polecam bo nie wyrabiam na plyn do mycia felg i wode ?

  • Dziękuje 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zimmermany sporty w E60 i E46 , teraz musiałem liznąć tokarką tylne tarcze , ponieważ zakładałem nowy komplet klocków też zimmermany, pierwszy komplet wytrzymał na tyle od 08-2013, czyli 4 lata i około90tys km.

Ja polecam

  • Dziękuje 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie tarcze też kupię zimmermana, tylko nic z nacięciami do mnie nie mogę znaleźć. Zimmermana znalazłem fajny komplecik nacinany, ale właśnie tarcza ma 300mm, a te bym brał, jak by mi reszta pasowała. 

 

http://allegro.pl/tarcze-klocki-przod-bmw-e46-328-zimmermann-sport-i5497242003.html

 

Jak nie będzie wezmę normalne gładkie, a klocuchy jakie żeby nie pyliły zbytnio, ale też żeby mi nie piszczały przy hamowaniu co nie :P  Też brać jakieś zimmermany czy może ate ??  Polecają też ceramiczne, tyle tego, ze nie wiem co kupić :P 

Edytowane przez Gregu82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno warto, z kilku powodów, wygląd napewno lepsza skuteczność, a poza tym wydasz może z 200 zł więcej ale jak to rozłożyć na ten czas jak będziesz je użytkował rocznie wyjdzie kilka dyszek więcej, ja na takim zestawie przejeżdżam ok 150tys km tarcze + 2 komplety klocków 

 

  • Dziękuje 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, BASTARS napisał:

Napewno warto, z kilku powodów, wygląd napewno lepsza skuteczność, a poza tym wydasz może z 200 zł więcej ale jak to rozłożyć na ten czas jak będziesz je użytkował rocznie wyjdzie kilka dyszek więcej, ja na takim zestawie przejeżdżam ok 150tys km tarcze + 2 komplety klocków 

 

 

Właśnie problem w tym, ze znalazłem te nawiercane o srednicy 300mm a u mnie chyba jest 285mm, czy jakoś tak. Nie wiem czy te małe też maja takie nawiercane, bo w sumie nie znalazłem takowych.

 

A nie mam chyba odpowiednie

http://allegro.pl/zimmermann-sport-tarcze-przod-bmw-e36-e46-286mm-i6618646581.html

 

W sumie biorąc pod uwage cenę tą na alledrogo to zwykła w sklepie 188zeta, zapytam ile ta sport by kosztowała, jeśli podobnie to faktycznie warto wziąć te bo tak jak piszesz lepsze odprowadzanie ciepła a i wygląd także sporo lepszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, cziko napisał:

Ja e39 530d touring zamontowałem tarcze Zimmermann sport + klocki zimmermann sport.

Jestem zawiedziony - zaczęły piszczec  jak do świateł dojeżdżam, a dźwięki powstały po ok 2 tys km  jazdy. :-(

 

Nawet nie wiedziałem, ze klocki też występują w wersji sport heh. Wziąłem podstawowe, zobaczymy jak się zestawik spisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak że zapytam. A po co takie tarcze do takiego silnika ? Chyba tylko do zmniejszenia osiągów poprzez zwiększenie masy pojazdu. BMW i tak robiło tzw. over enginnering więc seryjnie auto ma i tak lepsze hamulce niż jest to wymagane więc po co większe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od lat latam tylko na ATE i wg mojej opinii żadne inne. Choć o Zimmermanie też słyszałem dobre opinie.

Ale troszkę z innej beczki ... jak ktoś chce latać bezpiecznie to nie powinien pisać "Z drogich ATE oryginalne".

Po pierwsze nie kupiłbym tanich nieoryginalnych klocków czy tarcz ATE, bo to już niestety nie ATE:)

A wydać 100 czy 200 zł więcej na coś sprawdzonego, jakościowo dobrego i trwałego to chyba nie jest dużo. Tym bardziej, że robi się to raz na kilka lat.

Tak więc albo kupuje się nowe chińskie tanie gówno albo dobry ale droższy produkt - takie są realia. Jakość kosztuje niestety albo stety.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co większe?  Bo może. Proste.

A może ma cukrzycę i oko mu się przymyka i późno zaczyna hamować, dlatego chce wydajniejszy zestaw. 

Bmw samo obnizalo osiągi samochodów poprzez fabrycznie wypuszczane np 2.0 d przedlift na 18" i papciu 255. Więc większa tarcza która waży kilkaset gram więcej od ori to z doopy porównanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...