Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Mam problem ze sprzęgłem w e36 ;( Pomocy!


Rekomendowane odpowiedzi

witajcie,

szukam wszedzie gdzie moge odpowiedzi na moje pytanie na temat dolegliwości mojego samochodziku.

Mianowicie kiedy sporo pojeżdże po miescie i sprzęgło się niejako "rozgrzeje" wtedy przy ruszaniu itp. w pewnym momecie jego puszczania samochod "szarpie" (tak bardzo wszybko raz łapie raz nie - tak jakby sie slizgało ale tylko momentami - ułamkami sekund).

Słyszałem teroię że możliwe ze do szprzegła dostał mi się gdzies olej to moze byc tym spowodowane ze wlasnie jak sie rozgrzeje to zaczyna sie tak "podslizgiwac".

Czy moze ktoś z Was miał taki problem lub wie o co moze chodzić?

Bede wdzieczny za kazdego posta :)

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SORRY ALE COS MI WCIEŁO.

Jakby ci sie olej dostał na tarcze to by sie przez cały cza sie sprzegło slizgało. moim zdaniem jest to wina ( jak paliwo dobrze dochodzi do silnika ) to moze jest to wina przewodow od swiec i swiec .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam na pewno nie sa to przewody ja mam tak samo wrecz identycznie i nie mam pojecia co to? pierwsze skojazenie to tarcza sprzegla?? jak wrzuce 1 bieg i puszczam sprzego to zaczyna szarpac autem tak jakbym ruszal z 3 biegu ale tylko na rozgrzanym w przypadku wstecznego jest identycznie czyli szarpie o co chodzi??? Nie mam POJECIA :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Domelos wreszcie cos na temat :0 bo co ma piernik do wiatraka przeciez kazdy by sie skleil jak autem szarpie gdy ma uszkodzone kable wys nap lub swiece(nie obrazajac nikogo) <bmw_1> , natomiast ta usterka nie watpliwie powiazana jest ze sprzeglem tylko jak ja wyeliminowac?? ostatnio dolewalem plynu do zbiorniczka ale mimo to ze byl pelny zbiorniczek usterka sie powtarza ta druga pompka to ten cylinderek przy pedale sprzegla?? o to ci chodzilo?? domelos??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa dwie pompy jedna przy pedale druga na dole przy lapie od sprzegla koszt naprawy to wydatek kolo50zl . Kup tylko uszczelniacze wszystkie do pompy i po problemie

sadze ze jak znasz sie troche na autach to dasz sobie rade sam

stawiam na ta pome co jest przy pedale czyli gorna <bmw>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarpanie może być objawami zużycia docisku lub tarczy. Co ciekawe E36 ma bardzo dziwne sprzęgło (nie używano azbestu), które potrafi się...zacinać! Mi zdażyło sie to już ze dwa razy. Zawsze gdy jest bardzo rozgrzane po jeździe miejskiej i tylko gdy przez dłuższy czas przytrzymam je wciśnięte w podłodze (nie można wtedy wybić biegu, traci obroty itp). Czytałem, że to po prostu taka przypadłość E36 i tyle :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Minelo troszke czasu i wymienilem silownik sprzegla ten obok skrzyni biegow, za NOWY zaplacilem 59z-l firmy Delphi i nie powiem roznica jest znaczaca choc problem nie zostal wyeliminowany do konca!

ale warto zaczac od tanszych usterek, niz od razu brac sie za sprzeglo-500PLN :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...