Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


e46 2.0 chłodzenie


dejwit

Rekomendowane odpowiedzi

cześć mam nadzieje ze mi pomożecie :( .Sytuacja z dzisiejszego ranka..Wsiadam do auta (na dworze -13 stopni) odpaliłem elegancko poczekalem az sie choć troche zagrzeje.Na naprawde niskich obrotach wyjezdzam sobie do pracy.Przejechalem około 15km po czym patrze na wskazówke temperatury ktora przekracza połowe.. zaniepokojony zwpolnilem lecz temp. rosla dalej. zatrzymalem sie na stacji, temperatura stanela mimo to zgasilem silnik.Odczekalem chwile sprawdzilem plhn chlodniczy olej wszystko ok.. odpalilem auto po 10minutach pojehcalem dalej i co? auto normalnie jeszcze dojechalo 30km do pracy ze wskazowka temeprstury w pionie.. dodam ze czasem zapali sie kontrolka plynu chlodniczego, i nagrzewnica cos z nagrzewnica bo czasem gdy auto sie zagrzeje to i tak niema ciepla nie grzeje w kabinie dopiero po dluzszym czasie jakos zalapuje.I wlasnie dzisiaj bylo to samo nie bylo ogrzewania a pozniej jak juz zadzialalo to auto sie nie grzalo i normalnie dojechalem do pracy..Zapowietrzony układ?? prosilbym o jakies podpowiedzi..autem jezdze do pracy i musze to szybko zrobic

Edytowane przez dejwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładnie zbiorniczek wyrównawczy czy gdzieś nie przecieka. Miałem to samo, od czasu do czasu zapaliła się kontrolka płynu.
Odblokuj test zegarów i sprawdź podczas jazdy jak zachowuje się temperatura.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie cos mi tam przeciekalo ale nie sprawdzilem dokladnie bo byla 5:15 i ciemno aczkolwiek wydaje mi sje ze nic powaznego.Co do wycieku nawet jakbym go mial (sprawdze pozniej aktualnie jestem w pracy :( ) to coto ma do przegrzewania sie samochodu?  stan sie zgadza ten "patyczek" ze zbiorniczka wyrownawczego wystaje 

Edytowane przez dejwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki jest sposob na odpowietrzenie ukladu? kiedys to robilem w e36 ale nie pamietam dokladnie... odpalam auto (tylko niewiem czy na zimnym czy na cieplym) ogrzewanie na full i tam jest ta srubka przy zbiorniczku wyrownawczym ktorą wtedy odkrecam tak? i co dalej? wiem ze w necie jest ale jakos wole od Was info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robilem tak. Odkrecasz korek jak auto średnio nagrzane powiedzmy 60*C tak mniej wiecej, odpalasz auto, ogrzewanie na fula i czekasz az poleci do otwarcia termostatu :) uruchom test 7.0 na zegarach zebys widzial dokladnie temeperature. potem odkrecasz odpowietrznik i patrzysz czy leci plyn czy powietrze i powinno byc wsio :) ostatecznie pompa wody konczy sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bylo tak, ze zapalala sie kontrolka plynu jak ja krecilem ja wysokie obroty. Zatrzymywalem sie na swiatlach i po czasie kontrolka gasla.
temp zawsze byla w pionie, ale raz mi wyszla ja pierwsza kreske poza pion, wiec zaczalem dzialac.
Okazalo sie, ze zbiornik wyrownawczy byl pekniety i sikało jak ze strzykawki. Malutka strużka, ale pod wielkim cisnieniem.
Wymienilem zbiornik na ori uzywke (te z febi nie widza czujnika poziomu plynu czasem). Nowy termostat, nowa pompa wody ( stara lopatki miala cale). Nowy korel zbiorniczka z ASO. Odpowietrzylek uklad i mam juz spokoj.

Ogolnie oklad sie zapowietrzyl i zrobilo banke powietrza, dlatego wskaznik byl w gorze i pokazywal dobry stan.
Bylo malo plynu chyba lub banka w ukladzie i pompa nie nadazala przepompowywac plynu.

Co do odpowietrzania:
Wjezdzasz na kraweznik lub jakies najazdy, aby przod byl wyzej aby nagrzewnica sie tez odpowietrzyla.
Pokretlo na 3 czerwone kropki, na panelu 32st i nawiew na 1 kreske.
Dolewasz plynu, zakrecasz korek i obok odkrecasz taki maly odpowietrzik plastikowy na krzyzak. Pewnie na poczatku poleci samo powietrze, potem plyn z bąblami, a na koncu jak zacznie leciec sam plyb to zakrecasz. W miedzy czasie musisz zakrecac odpowietrznik i odkrecac korek od zb wyrownawczego zeby dolewac plynu. Po wszystkim przejedz sie autem. Rano jak bedzie zimne, odkrec korek zb wyr. i sprawdz stan. Na pewno cos trzeba bedzie dolac.

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o super dzieki wielkie o takie cos mi chodzilo (ale myslalem ze bez wymiany plynu sie obejdzie ,nie nie chodzi o koszta tylko troszke wiecej roboty ale jak trzeba to trzeba)swoją drogą wrocilem z pracy do domu ponad 40km i dalej nic sie nie dzieje z autem w korkach stałem na obwodnicy lecialem i kompletnie nic temperatura idealnie w pionie.. dziwne auto heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o super dzieki wielkie o takie cos mi chodzilo (ale myslalem ze bez wymiany plynu sie obejdzie ,nie nie chodzi o koszta tylko troszke wiecej roboty ale jak trzeba to trzeba)swoją drogą wrocilem z pracy do domu ponad 40km i dalej nic sie nie dzieje z autem w korkach stałem na obwodnicy lecialem i kompletnie nic temperatura idealnie w pionie.. dziwne auto heh
Lepiej to napraw bo staniesz w korku na jekies obwodnicy etc. i bedzie zdziwko. A czasem jak wypadek to korki na expresowkach po kilka km

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem dzisiaj mam zamiar to zrobic chociaz zobaczyc oco chodzi (auto stoi) ale powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz.W przypadku kiedy czujnik temperatury wody jest walnięty to kiedy wejde w obc i poprzez test sprawdze temperature silnika to komputer poda mi prawdziwą temperature?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie wlasnie zajechalem na garaz do dziewczyny i patrze sobie narazie oco chodzi, auto zagrzane (tak jak byc powinno wskazowka w pionie) wjezdzam do garazu gasze auto po 10minutach (na zgaszonym silniku jakby pod korkiem wlewu plynu chlodzacego ) syczy, wiecie jakby sie zupa gotowala w garnku pod przykryciem,tak cichutko.Powinno tak byc? cos z korkiem nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...