Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


E46 M52B28 skrzynia biegów


Pakitko

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...
24 minuty temu, Hadzi napisał:

trochę odkopię temat, ale chciałem właśnie taką skrzynię wrzucić do siebie do e30 z silnikiem m52b28 z jednomasem. Czy też będzie pasować bez problemu po wymianie tarczy sprzęgła na drobniejszy frez? Nie trzeba kombinować z wałem itp.?

Z walem praktycznie zawsze trzeba kombinowac. 

Jak cos mam taka skrzynie na sprzedaz. Oddam tanio bo mi sie juz nie przyda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Broder napisał:

Z walem praktycznie zawsze trzeba kombinowac. 

Jak cos mam taka skrzynie na sprzedaz. Oddam tanio bo mi sie juz nie przyda. 

 

Wiesz jak to nie jest p&p to sobie odpuszczę. Ale jeszcze poszukam info co i jak. Jak się zdecyduję to się odezwę. Bo fajnie by było mieć w e30 6 biegów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mialem ta skrzynie w e46 z m54b30.

Nie wiem jak w e30, ale ja musialem miec wal z malym krzyrzakiem i lacznikiem elastycznym, dorobic wybierak na dlugosc, zastosowac inna lape pod skrzynie i skrocic wal. Kolega @smarowanie jak zwykle sie nie popisal wiedza w temacie ale glos zabral. Cos moze i slyszal, ale za malo, niestety pozniej takie przeklamania wychodza ze ktos mysli,  ze operacja jest praktycznie p&p.

Sama skrzynia tj dzwon pasuje na glowne duze sruby do bloku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Broder dzięki za informację, z tymi przeróbkami dokoła liczyłem się, nie chciałem tylko skracać wału. A mogę mieć do Ciebie taką prośbę, czy mógłbyś zmierzyć długość tej skrzyni co masz? Może to mi coś podpowie jak porównam z długością obecnej i coś wymyślę. Bo moja skrzynia już daje znaki o sobie że już ją wiek dopada. I szukam alternatywy ale takiej żeby nie trzeba było spawać dzwonów albo skracać wału. A nie ukrywam z chęcią włożył bym 6 biegową skrzynię. Ale jeżeli się nie da to będę szukał 5 biegowa taka jak wychodziła w oryginale. A wału nie chcę ruszać bo nie ukrywam że mam pomysł do mojej e30 na inny silnik ale on jest ciężko osiągalny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Broder napisał:

U siebie mialem ta skrzynie w e46 z m54b30.

Nie wiem jak w e30, ale ja musialem miec wal z malym krzyrzakiem i lacznikiem elastycznym, dorobic wybierak na dlugosc, zastosowac inna lape pod skrzynie i skrocic wal. Kolega @smarowanie jak zwykle sie nie popisal wiedza w temacie ale glos zabral. Cos moze i slyszal, ale za malo, niestety pozniej takie przeklamania wychodza ze ktos mysli,  ze operacja jest praktycznie p&p.

Sama skrzynia tj dzwon pasuje na glowne duze sruby do bloku.

Super, robiłem swap skrzyni przy wymianie n42 na m54 ( 5 biegów) więc widzę że wiesz lepiej jak zawsze co robiłem XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, smarowanie napisał:

Super, robiłem swap skrzyni przy wymianie n42 na m54 ( 5 biegów) więc widzę że wiesz lepiej jak zawsze co robiłem XD

 

ale chodzi o 6 biegową skrzynię, a ona chyba jest trochę dłuższa ale nie jestem pewien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Hadzi napisał:

@Broder dzięki za informację, z tymi przeróbkami dokoła liczyłem się, nie chciałem tylko skracać wału. A mogę mieć do Ciebie taką prośbę, czy mógłbyś zmierzyć długość tej skrzyni co masz? Może to mi coś podpowie jak porównam z długością obecnej i coś wymyślę. Bo moja skrzynia już daje znaki o sobie że już ją wiek dopada. I szukam alternatywy ale takiej żeby nie trzeba było spawać dzwonów albo skracać wału. A nie ukrywam z chęcią włożył bym 6 biegową skrzynię. Ale jeżeli się nie da to będę szukał 5 biegowa taka jak wychodziła w oryginale. A wału nie chcę ruszać bo nie ukrywam że mam pomysł do mojej e30 na inny silnik ale on jest ciężko osiągalny. 

Jutro zmierze, dzis zapomnialem.

 

4 godziny temu, smarowanie napisał:

Super, robiłem swap skrzyni przy wymianie n42 na m54 ( 5 biegów) więc widzę że wiesz lepiej jak zawsze co robiłem XD

Jeszcze trzeba wiedziec o czym pisze autor tego tematu. Skrzynia z tarcza na 22 zeby z e87 -> nie, to nie jest taka skrzynia jaka ty "swapowales". Wal tez nie podszedl ci p&p i jestem tego pewien, skracales zapewne na wieloklinie przed podpora. 

Informowales tez autora aby wymienil sobie lozysko pod dwumasa...  a to tylko potwierdza, ze nie wiesz o czym tu sie rozmawia. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Hadzi lepiej pozno niz wcale - dlugosc skrzyni 6b od 4cyl mierzona od poczatku dzwona do krzyzaka to 54cm 

Zapomnialem jeszcze ze przy swapie potrzebny jest dwumas z lozyskiem w srodku, a nie przelotowy, inaczej walek skrzyni nie bedzie podparty. 

Gdyby ktos chcial skrzynie tak oddam za 200pln , to 50% sredniej ceny z olx czy allegro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Broder dzięki za informację, przemyślę temat czy mi się chce z tym motać, zmierzę ile ma skrzynia 5b. Jak się zdecyduję to się odezwę do Ciebie. Ja mam teraz jednomas na lekkim kole zamachowym, szkoda było by mi z tego rezygnować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...