Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Problem z otwarciem samochodu (i nie tylko) e91


Kenzie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa problemy ze swoim e91 320d 2006r., z czego pierwszy pilniejszy wyskoczył dzisiaj:

 

1. Nie idzie otworzyć samochodu z kluczyka - zwyczajnie wciskanie nie otwiera zamków - zapala się jedynie światło w środku. Szyby się otwierają i zamykają z pilota, ale klamki nie idzie pociągnąc przez otwartą szybę. Otwarcie z kluczyka wyciągniętego z pilota dopiero otwiera samochód, ale załącza się alarm. Ze środka guzikiem na konsoli środkowej też nie idzie otworzyć samochodu. Zamknąć oczywiście idzie. Samochód zapala.

W czym problem i jak go rozwiązać?

 

2. Świeciła mi się czerwona kontrolka samochodu na podnośniku wraz z czerwoną kontrolką hamulca ręcznego. Kupiłem klocki tył i przód oraz czujniki. Z przodu wymienione bez problemu, czujnik nowy podpięty. Z tyłu okazało się, że klips trzymający kabel od czujnika jest wyłamany i kabel dostał się pomiędzy zwoje sprężyny i został przecięty. Wymieniłem klocki i czujnik, zamocowałem kabelek tak, aby się nie uszkodził i .... nic. Kontrolka dalej świeci... Tarcze nie były wymieniane, pomimo, że z przodu pojawił się malutki rancik, ale klocki się już dotarły (co prawda skrzypią). Jeśli uszkodzony czujnik był przyczyną świecenia kontrolki, to czemu nie zgasła? A jeśli to nie czujnik, to co?

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Lijo napisał:

Ładnie załatwione Kenzie :D

Dzięki :D

 

Dodam jeszcze tylko, że zgodnie z rozpiską bezpieczników nr 57 powinien mieć 15A, u mnie natomiast był włożony wcześniej 20A i ja szczerze mówiąc nie sprawdziłem i wsadziłem też 20A. Dopóki się nie przepaliło to długi czas działało i teraz też działa. Czy będzie to miało jakiś wpływ w przyszłości to nie wiem - jakiś sprytny elektryk może by się wypowiedział. Ważne, że działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...