Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


[E46] N42B20, automat - falowanie obrotów, ale tylko na P


fun_tha_mental

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Po kilkuletniej bezproblemowej eksploatacji pojawił się taki oto dziwny objaw w mojej E46, co do którego chciałbym się Was poradzić.

 

Po kolei:

Silnik N42B20, bez gazu, skrzynia automatyczna (GM). 

 

Problem jest widoczny na filmiku:

 

a dokładnie wygląda tak:
1. Na zimnym silniku na każdym przełożeniu obroty są stabilne, ale po odpaleniu silnika zmiana z P na R lub D powoduje lekkie obniżenie obrotów
2. W czasie jazdy, kiedy samochód jest na D lub R obroty są stabilne i generalnie skrzynia zachowuje się normalnie. Zarówno w czasie jazdy jak i na postoju
3. Kiedy silnik jest rozgrzany wrzucenie P powoduje najpierw podrzucenie obrotów do około 1100, a po kilku sekundach obroty zaczynają rosnąć do około 1600-1700, po czym szybko spadają do 1100 i tak oscylują w tym zakresie
4. Włączenie klimatyzacji powoduje podrzucenie obrotów do około 1800 i oscylację do około 2100, ale znacznie szybszą i regularną.
5. Wrzucenie znowu D lub R powoduje gwałtowny powrót do nominalnych obrotów

 

Wiem że przyczyn może być pewnie co najmniej z kilka (na szybko przychodzi mi na myśl lewe powietrze, sondy, awaria samej skrzyni), ale pogoda nie sprzyja diagnozowaniu, więc wrzucam temat licząc że może ktoś miał dokładnie takie same objawy i znalazł przyczynę.

 

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...