mmaarrcciinn

Komunikat o zbyt wysokiej temperaturze silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten delikatny problem tylko w temperaturach na zewnątrz około 30 stopni i powyżej, lato tylko. Gdy jeżdżę po mieście można powiedzieć w miejscu koło komina długo z włączoną klimą, raz na jakiś czas pojawi mi się komunikat o zbyt wysokiej temperaturze silnika, każe się zatrzymać i zgasić silnik w celu ostygnięcia. Dodam że wentylatory zasuwają zawsze no i mam nowy termostat, na starym to samo było, ale wymieniałem bo ktoś wcześniej w nim rzeźbił i miałem błąd. Czy to normalne? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapchana chłodnica piachem i nie efektywnie chłodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zacznij tak jak efendi pisze, od najprostych rozwiązań.

Weź kompresor i przedmuchaj porządnie chłodnice. Zapchane liścmi, piachem tracą sporo na wydajności - nie zdajesz sobie sprawy ile tam może być nawalone. Ja czyszczę raz-dwa razy w roku i masakra ile tam się tego gromadzi.

Następnym krokiem bym wymienił płyn chłodniczy i przed zalaniem wypłukał układ. Powinno się go wymieniać co ~3 lata a jak średnia w Polsce jest 10 lat to byłbym mile zaskoczony.
Tutaj miłe faq jak to dobrze zrobić: 

Działaj szybko, wierz mi nie chcesz mierzyć się z konsekwencjami przegrzanego silnika.

Edytowane przez r4ll

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oglądałem chłodnice i jest czyściutka, co do układu to jak wymieniałem termostat to prawie wszystko wyleciało i zalałem nowego płynu więc nie wiem.... Ale jeśli nie ma innego rozwiązania to może przelece powietrzem z kompresora i jeszcze raz konkretnie wysypie ten płyn na nowy.... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

może źle odpowietrzyłeś? Węże nie są twarde? Najlepiej było by podpiąć pod kompa/telefon i zobaczyć jaką ma temperaturę płyn chłodnicy kiedy wywala komunikat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale miałem tak w lato te 30sto stopniowe wcześniej przed wymianą termostatu... odpowietrzyłem dobrze. Gdy mi teraz wywali komunikatem to sprawdzę przez telefon temperaturę płynu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czujnik temperatury? Jak to jest zwykły rezystancyjny czujnik to np. zwarcie/rozwarcie wiązki możne powodować ze będzie kosmiczna temperatura. Jak temperatura będzie grubo ponad 100st to pomyślał bym nad sprawdzeniem czujnika/wiązki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nad tym też myślałem. Myślę że zamówię ten czujnik płynu i po prostu go założę..... Wtedy sprawdzę jaka temperatura jest normalnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie czujnik temperatury płynu który jest na wężu na dole mam zmienić czy jakiś inny? Np czujnik temperatury silnika? Jest taki? Za podstawą filtra coś widziałem. Który bym mógł zmienić ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przed chwilą mi wywalił komunikat o wysokiej temperaturze, jeździłem z 40minut po mieście, trochę stałem a na zewnątrz 35st. Sprawdziłem na obd przez tel i temperatura płynu chłodniczego pokazywała 114st

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak go zgasiłem i poszedłem pod maskę to nie mogłem niczego dotknąć bo było tak gorące... Węże miękkie były i tam z prawej strony z przodu tylko słyszałem wodę jak się coś tam przelewa.... Zobaczę jeszcze jakąś dobrą instrukcje odpowietrzania i sprawdzę to 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi