margaw44

Jak SPRZEDAĆ BMW - oto jest pytanie! :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

Mam do Was serdeczną prośbę o radę. NIE JEST TO OFERTA !!! Ze względu na to, że nie jeżdżę już prawie wcale moim BMW, a z tego co wiem stojąc w garażu bardziej się degraduje niż będąc w stałym ruchu, zastanawiam się nad sprzedażą. Jak Waszym zdaniem zrobić to najlepiej? Chodzi przede wszystkim o rzetelną wycenę i ewentualnego uczciwego pośrednika lub medium.
Jest to auto z '90 roku (nie podaję szczegółów aby nie wyglądało to na ofertę), w doskonałym stanie, ostatnio serwisowane i naprawiane u Leo.
Wiem że są jeszcze oferty tego modelu w różnych miejscach na rynku wtórnym i przedział cenowy jest bardzo duży - pewnie w zależności od wyposażenia, stanu itp. ale wolałbym skorzystać z jednego solidnego niż tracić czas na wizyty, testdrajwy i targi.
Dziękuję za życzliwe rady! Pozdrawiam serdecznie, Mariusz
---------------------------------------
Prośba do Moderatorów: Jeśli mój temat wstawiłem w niewłaściwy dział lub źle zredagowałem - proszę o przeniesienie lub/i korektę. Jeśli w dobry - proszę uprzejmie o czasowe przyklejenie aż odpowiedzi się wyczerpią. Dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co tam masz za klasyka, może dam Ci kupca, nie ma się co wstydzić auta, podaj mi model i silnik 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przedzial cenowy jest wynikiem stanu samochodu, jego historii serwisowej, przebiegu i wypadkowosci. No oczywiscie auto moze miec duzo wartosci dodanej takiej jak kolor, wyposazenie lub nawet pochodzenie. Wypisz plusy i minusy- napisz to w ogloszeniu, bo jak dasz lakoniczna informacje o samchodzie, to cie ucho rozboli od telefonu a glowa peknie od tych samych pytan 🙂 No i zdjecia... Pokaz to co najlepsze i to co najgorsze. Unikniesz pózniej spotkan z ludzmi, którzy beda do ciebie mieli pretensje, ze cokolwiek ukryles. Jak masz auto w naprawde fajnym stanie i warte kilka 'groszy' to oglos na mobile . de lub autoscout24 . de za free. Zgaduje: Jak masz E30 na M-Tech to mozesz mi napisac cos wiecej (-:

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cena zależy od tego ile klient jest w stanie za to zapłacić, nic ponad to.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam ponownie i dziękuję za podpowiedzi :)
Nie chciałem podawać danych aby moje pytanie nie zostało uznane za ofertę bo to chyba nie to miejsce i obawiałem się usunięcia wątku. Poza tym chodzi raczej o metodę sprzedaży - nie o szybkie zbycie za grosze, bo identyczny model, z takimi samymi opcjami widziałem właśnie na ebay.de za 25k EUR i poszedł migiem.
Aż tak bardzo mi się nie śpieszy aby oddawać go za parę tys. bo w PL jeszcze nie ma takiego prestiżu aby był poszukiwany przez sensowną ilość potencjalnych klientów.

W skrócie: E34/'90/automat/pełne wyposażenie/czarne skóry/lakier ciemny grafit metalik/silnik rzędowy 3.5l - poszukam papierów to podam model, pochodzi z Niemiec. Nie jest to 'transformer' - miał jedynie lekkie przetarcia karoserii ale nie mam zdjęć bo to było dość dawno. a teraz nie ma po tym śladu. 

Jak wspominałem, ostatnio bywał tylko w warsztacie Leo i on na pewno go pamięta bo sporo przy nim zrobił więc można go zapytać. Ja się na wszystkim nie znam aż tak dobrze. Od tego czasu przejechał parę tys. km i stoi w garażu.

Edytowane przez margaw44

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie zasadnicza sprawa. Podajesz VIN i kazdy sprawdza sobie co bylo w samochodzie a co jest obecnie + jaki serwis byl zrobiony. 2-ga- przebieg. 3: dokumentacja prac, lub serwis. 4: wypadkowosc. Chcesz wziac za dobrze utrzymane starsze auto przyzwoite pieniadze to musisz byc cierpliwy. Na poczatku jak ogloszenie jest swieze, to bedziesz mial mase wiadomosci i telefonów od potencjalnych handlarzy gdzie beda ci oferowac 2/3 ceny samochodu, ale jak z forsa ci sie nie pali to czekasz cierpliwie na konkretnych ludzi. Najlepiej to wstaw gdzies fote z VINem, chetnie lukne jak to cos z '90tych 😉

Edytowane przez polakosbanditos
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akurat, że posiadam prawie, że bliźniaczy samochód do Twojego, bo z tego co opisujesz i masz podane w profilu to jesteś posiadaczem E34, ja mam E32 to się trochę wypowiem, bo sporo czasu siedziałem w szukaniu odpowiedniej sztuki dla siebie. Co do silnika M30B35, jeśli jest to zgodne z VINem, a nie żadne swapy to już egzemplarz ma większą wartość na starcie od klasycznych 2.0/2.5. Cena też wzrasta od konfiguracji, czy jest z fabryczną szperą, czy manual/automat, E34 z M30 z manualem wyszło nie wiele, a takie egzemplarze są poszukiwane i dobrze cenione na dzisiejszym rynku. Kolejna sprawa to stan blacharski. Bolączki tych modeli większość zna. Wlewy paliwa, doły drzwi, błotniki tylne i przednie, progi i podłoga, więc tutaj też stan tych elementów będzie wyznacznikiem ceny. Rodzynki typu sportsitze, fotele elektryczne z pamięcia/bez, oryginalne black hella jakieś blendy czy elektryczna roleta tylko podwyższają cenę. Nie zapominamy też o ogólnym stanie technicznym pojazdu, to w sumie główny atut samochodu. Na takie coś musi się trafić fanatyk marki, nikt inny takich aut nie kupuje, bo ktoś kto szuka auta na co dzień woli kupić o wiele nowszy model i mniej problematyczny, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość do sprzedaży. Nikt tutaj nie wyceni ile można wołać za auto, musimy mieć jakieś konkrety.

• Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamiast wrzucać prace lakiernika swojego auta o którym piszesz to wrzucasz jego ostatnie roboty przy nie swoim aucie. 

Moim zdaniem w ogóle nie masz pojęcia co chcesz sprzedać. Oznaczenia silnika nie potrafisz podać, nie wiemy czy to sedan czy touring czy kabrio (xD), pełne wyposażenie w opisie ma co druga na olx/allegro/otomoto a po zdjęciach się okazuje że niezupełnie. Nie wiadomo czy jest zgodne z vinem czy dokładane. 

Jedyne co powiedziałeś to żeby pytać Leo bo grzebał przy twoim aucie. Podając taką "dużą" ilość informacji o pojeździe nikt Ci tutaj nie doradzi. 

Tak wiem, że nie chciałeś podawać danych bo inaczej była by to oferta sprzedaży, ale nie powstrzymałeś się przed zrobieniem reklamy lakiernikowi i swojemu miejscu pracy ;) 

W dniu 7.09.2019 o 13:56, margaw44 napisał:

Jak Waszym zdaniem zrobić to najlepiej? Chodzi przede wszystkim o rzetelną wycenę i ewentualnego uczciwego pośrednika lub medium.

Założyć galerię w dziale sprzedaży, opisać historię auta - ile właścicieli, od kiedy u ciebie, co zrobiłeś co do zrobienia, pokazać przerysowany bok i prace z napraw i konserwacji, im więcej zdjęć dobrej jakości tym lepiej, pokazać podłogę od spodu i wszystkie newralgiczne miejsca gdzie lubi łapać ruda, na jakich częściach zawieszenie itp itd. i rzuć cenę jaką masz w głowie bo na pewno masz upatrzoną. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze raz dzięki za kolejne rady. Załączyłem zdjęcia bo robił to lakiernik który pracuje obecnie w US więc nie rozumiem dygresji o reklamie, chodziło o kompetencje. Tak, to jest automat i nie zależy mi żeby sprzedać tanio i natychmiast. Kolega Paweł chyba mnie nie do końca zrozumiał więc po co ta agresja. Posiadam jeszcze papiery niemieckie i tam jest pewnie kod silnika ale inny forumowicz napisał co to za silnik.
Jeszcze raz powtórzę - to NIE JEST oferta ani prośba o wycenę. To uprzejma prośba o skierowanie do właściwej osoby lub miejsca , gdzie ktoś znający się na rzeczy to obejrzy za pieniądze i oszacuje, bo moim zdaniem nie kupuje się ani nie wycenia samochodu na podst. zdjęć i opisów na forum w internecie

Edytowane przez margaw44

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi