Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Błąd skrzyni bmw e60


d.kruku

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dzisiaj u gościa od skrzyń automatycznych stwierdził  że ten błąd to uszkodzenie położenia lewarka dzwigni zmiany biegów.

Powiedział mi że muszę wymienić mechanizm zmiany biegów

Wie ktoś może co tam mogło się popsuć jest tam jakaś elektronika

Wyczytałem w necie o uszkodzonych przewodach sprawdzałem są całe

Wymieniał z was ktoś może taki mechanizm

Pytanie czy muszę kupić mechanizm  o takich samych numerach  jak mam w aucie czy obojętnie jaki oraz czy po wymianie muszę robić reset lub adaptacje

 Auto przedlift skrzynia ZF 6HP19

 

Edytowane przez d.kruku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam temat ogarnięty może się przyda

skrzynia zf6hp 19

 

Błąd 5088 Getriebewahlschaltersensoren Fehlerhaft - uszkodzone czujnik wyboru biegów

Błąd P0705 Getriebepositionssensor 1{PRNDL} Schaltkreis - Fehlfunktion - awaria czujnika 1 biegu obwodu prndl

 

Objawy ; odczuwalne szarpnięcie  zmiana z biegu 1 na 2

               szarpnięcie kopnięcie  przy zatrzymaniu auta  na światłach - odczucie jakby ktoś wjechał  nam w tył

              komunikat na desce awaria skrzyni czerwona zębatka z wykrzyknikiem  pojawiająca się tylko przy zmianie z P /R lub z N/D 

              komunikat czerwona zębatka z wykrzyknikiem   znika po wyłączeniu zapłonu 

 

Wymiana oleju w skrzyni - kopnięcia  przy zatrzymaniu znikły  reszta bez zmian

Wymiana lewarka dzwigni zmiany biegów bez zmiam

Nowy program wgrany skrzyni  błędy zostają dalej  objawy znikają jest ok po tygodniu wszystko powraca odnowa prucz kopnięć

 

W końcu usterka usunięta 

Uszkodzony sterownik skrzyni   

Nowy sterownik+nowa miska olejowa+nowy olej+robocizna = niemały wydatek trochę zabolało

 

20191209_205717.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 Moje auto w całości zaprowadziłem do znanego na dolnym Śląsku serwisu, diagnoza ... Sprzęgło, a kpl regen całej skrzyni 7kzł no to zamówiłem na igłe i po kilkunastu tysiącach objawy jak twoje. Dzwonię do pana mówię jak jest, a on mi na to że to musi latać bo tam tylko obudowa i sterownik zostały stare "a to się w BMW nie psuje". Ile Cię wyszedł sam sterownik jeśli można wiedzieć ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi gościu powiedział że gdybym się zdecydował na regeneracje teraz  reszty skrzyni kpl to około 6 tyś

Ale narazie  nie widzi potrzeby ingeręcji tylko poinformował mnie że dalszy remont mnie nie minie bo przebiegu się nie oszuka taka skrzynia ponoć już pada przy 200 tyś a ja mam juz prawie trzysta

Naprawa i diagnoza trwała 1 dzień

Serwis w którym naprawiałem to ASB Długołęka Wrocławska 6g  71 315 23 27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...