Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


2 problemy z moim e46


xaryon

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

oczywiście zaraz przed świętami, kiedy planuję wyjazdy, coś się musiało stać z samochodem :/ tym razem 2 rzeczy:

 

1. Dzisiaj (17.12.2019) rano jechałem na pociąg do pracy - do zrobienia 6, może 8 kilometrów. W połowie drogi zapaliły się żółte lampki od DSC, ciśnienia opon i od hamulca ręcznego. Nic z samochodem nie działo się złego, dojechałem na miejsce, z ciekawości wyłączyłem na parkingu silnik i po kilku minutach odpaliłem go znowu - lampki zniknęły. W trakcie powrotu do domu, problem znowu się pojawił. Pod domem chwilę posiedziałem w samochodzie, szukałem informacji iiii... pojawił się kolejny problem, czyli nr 2.

 

2. Przy próbie uruchomienia samochodu świecą się światła (mimo przekręconego pokrętła na ich wyłączenie) i świecą się kontrolki zawsze obecne przy rozruchu, ale - słychać jedynie dziwne klikanie, które powoduje przygaszanie świateł i resetowanie radia. Samochód w ogóle nie odpala, a po odpuszczeniu klapki od wentylacji dziwnie burczą. Po chwili przestają. Czy to wskazuje na padnięty akumulator?

 

Zamierzam odłączyć całkiem akumulator na noc i zobaczyć, czy będzie zmiana rano, chyba że w międzyczasie ktoś z Was wpadnie na jakiś cud :)

Edytowane przez xaryon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BASTARS napisał:

No to ci powiem, zmień kostkę stacyjki i po problemie 

 

Możesz jaśniej? Nie wiem, co to znaczy "wymienić kostkę stacyjki" :) Czyli to coś poważniejszego niż padnięty akumulator? Symptomy zupełnie jak tutaj:
 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2019 o 23:33, BASTARS napisał:

Wymień, zobaczysz że pomoże 

Czy wymiana kostki od zapłonu wyeliminuje problem z kontrolkami? Z tym nieodpalaniem się rozwiązało, po prostu akumulator się rozładował. Teraz śmiga jak trzeba (i tak go będę wymieniał, ale jednak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, BASTARS napisał:

U mnie pomogło, kostkę kupisz za kilka zł, a wymiana potrwa chwilę, czego się boisz 

 

12 godzin temu, yapis napisał:

Miałem podobnie z tym DSC i wymieniłem czujnik u CzakSsa i od tej pory spokój od dwóch lat. 

Zastanawiam się jeszcze nad jedną rzeczą - zaczęło mi się tak dziać po zrobieniu geometrii. Może to czujnik ustawienia kierownicy, a nie coś przy kole? @yapis tak informacyjnie - ile cię to kosztowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...