Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Podłączenie zmieniarki / światłowód


mmaarrcciinn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was, mam pytanie odnośnie światłowodu. W aucie nie miałem fabrycznie zmieniarki i kabli światłowodowych też nie ma w schowku, ale w radiu mam złącze od swiatłowodu od którego kabel szedł do modułu bluetooth który mi się skończył i nie działa, nie używam go. Będę miał cyfrową zmieniarkę pod światłowód i mam zamiar zakodować w radio też zmieniarkę żeby widziało tak jak bym miał fabryczną tylko teraz pytanie czy pod radio pod ten światłowód który mam jak podepne ją to będzie ją widziało czy musi być światłowód oryginalnie w radio do zmieniarki??? Nie wiem czy te auta które ją mają, posiadają więcej wejść światłowodowych czy jak? Tak wprost to chodzi mi o to że mam pusty światłowód po module bluetooth i czy jak podłącze zmieniarkę to będzie hulało? Z góry dzięki za czyjąś odpowiedź. 

20200113_001326.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siemano

 

Światłowód musi być zamknięty w pętlę i urządzenia muszą być w niego wpięte szeregowo. Czyli jednostka radia jest master i z niej wychodzi światło.U ciebie idzie najpierw do gniazda MOST /do programowania auta - znajduje się pod schowkiem pasażera / potem idzie do MULFa czyli do BT którego odpiąłeś i mam nadzieję zrobiłeś pętlę :) potem z MULFa wraca do jednostki.

 

Jak chcesz wstawić z zmieniarkę to musisz najlepiej się wpiąć pomiędzy mulfa a jednostkę. trzeba wypiąć światłowód z wejscia nr 2 z jednostki i wpiąć w 2 w zmieniarce i z pinu nr 1 ze zmieniarki dopiąć światło do pinu 2 w jednostce.

 

Można te z tak jak ty napisałeś wykorzystać złącze po MULFie i tam wpiąć zmieniarkę oczywiście  mając pewność że pętla światłowodu jest zamknięta.

 

Mam nadzieję że w miarę czytelnie to wyjaśniłem

 

Jak coś to pisz postaram się doprecyzować 

 

Oli

Edytowane przez olog22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zamknięta bo innego wejścia nie mam. Działał na niej tylko blut w bagażniku czyli był obwód zamkniety. Żadnych wejść za schowkiem. Czyli jak podepne zmieniare zamiast mulf to będzie znów zamknięty i będzie git. Tylko teraz jeszcze muszę doprogramowac zmieniare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...