Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Kodowanie modułu świateł LM2 BMW e60


Artur11.09

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, mam problem z zakodowaniem nowego sterownika, gdyż poprzedni właściciel wymienił wszystkie lampy na polift ale na tym starym sterowniku LM, nie działa prawy ring lub tylko co jakiś czas przez chwilę tylko, a tylne lampy słabo świecą, sprawdzałem i napięcie w żarówkach w tylnych lamapch wynosi około tylko 2 volt. Gdy zakodowałen nowy sterownik LM2 ( programem NCS expert profile) to ciągle mi się świeci lewy ring, nawet gdy wyciągnę kluczyk. 

 

Kodowałem to według tej instrukcji:

1. Ładujesz profil Expert mode (chyba że masz Revtor's NCS Expert profile to wtedy ten) (u góry z menu bodaj file-> load profile)
2. Wciskasz F1
3.Wciskasz F3
4. Wybierasz model e60
5. Wybierasz moduł przez jaki chcesz się połączyć ( w Twoim przypadku lepiej przez CAS, bo masz nowy moduł świateł więc przez LMA mogą być błędy)
6. Wciskasz BACK
7. Wciskasz Process ECU
8. Wybierasz interesujący Cię moduł w Twoim wypadku LMA lub LM2 lub LMA2 ( w zależności jaki masz tam moduł)
9. Wciskasz Read ECU
10. Przechodzisz do C:\NCSEXPER\WORK i otwierasz notatnikiem plik FSW_PSW.TRC, usuwasz całą jego zawartość i zapisujesz jako FSW_PSW.MAN (w Twoim przypadku jeśli nic nie edytujesz, tylko chcesz nauczyć moduł swojego wyposażenia możesz po prostu utworzyć pusty plik w notatniku o nazwie FSW_PSW.MAN ważne aby w notatniku wybrać w okienku do zapisu typ pliku "Wszystkie pliki" a nie plik tekstowy bo inaczej zapisze Ci plik jako FSW_PSW.MAN.txt i wtedy nie zadziała)
11. Wciskasz Change Job
12. Wybierasz z listy SG_CODIREN
13.Naciskasz Execute Job
i powinieneś mieć po chwili zakodowany moduł. Nie wiem tylko czy on odrazu zaczyta z CAS twoje obecne FA czy będziesz musiał dodawać je wszystkie ręcznie.

FA możesz zaczytać ręcznie z modułu CAS, w tym celu wyłącz NCS'a i włącz go ponownie.

1.Wykonaj kroki od 1-5 które opisałem wyżej.
2.Wcisnij Enter FA.
3. Przepisz sobie na kartke całą listę FA (będzie ich trochę);
4. Wyłącz NCS'a i włącz go ponownie
5. Postępuj zgodnie z krokami od 1-5 z tym, że tym razem w 5 kroku wybierz moduł świateł (LMA, LM2, LMA2 w zależności od modelu)
6. Wciśnij Enter FA
7. Sprawdź czy wszystkie kody które masz na kartce są też na tej liście. Jeśli nie to dodaj tych których nie ma każdorazowo klikając add, jeśli są jakieś inne niż te które Ty masz na liście to usuń je klikając backspace
8. Jeśli wszystko jest tak jak na kartce to wyłącz program a jeśli nie to po dodaniu tych kodów naciśnij ok i postępuj jak poniżej.
9. Kliknij back
10. Kliknij Process ECU
11. Wybierz swój moduł swiateł z listy
12. Kliknij change job
13. Wybierz z listy FA_WRITE
14. Kliknij Execute Job

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...