Szkodziu

Proszę o skasowanie tematu

Rekomendowane odpowiedzi

Jako iż mam f30 z n20 pod maską to troszkę się wypowiem.

Silniki te miały problem z wadliwym łańcuchem pompy oleju, oraz wycierającymi ślizgami napinacza łańcucha. U jednych padało to szybciej u niektórych później - na dwoje babka wróżyła, dużo zależy od tego jak często zmieniano olej, czy katowano auto na zimnym itd.

Rozwiązaniem jest profilaktyczna wymiana kompletnego rozrządu, napędu pompy i samej pompy olejowej na częściach po 2015r które otrzymały poprawki. Koszt z częściami w ASO jakieś 8-10 tyś, poza aso mniej niż połowe tego.

Poza ww. auto nie ma jakiś większych bolączek. Miałem drobne problemy z centralnym zamkiem i musialem wymienić osłony amortyzatorów i poza tym git.

Przy oględzinach auta zwróć uwagę czy nie dzwoni łańcuch oraz czy nie słychać pompy jak tu po 50sekundzie:

Czy też tutaj:

Na zimnym ten silnik ma bardzo brzydką kulturę pracy, na ciepłym w miare akceptowalną, dość słabo wyciszone ale poza tym bardzo fajne auto. Chwale sobie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pięknie Ci dziękuję! Czekam na dalsze opinie gdyż każda Wasza porada jest dla mnie bardzo cenna!
Olej był wymieniany co 10-15 tys kilometrów.

Edytowane przez Szkodziu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powodzenia, po zakupie zakładaj galerie ;)

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A dzięki, dzięki! Galeria na pewno powstanie bo przewiduje sporo modyfikacji jak tylko będą pieniążki ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi