Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Koniec działalności sBMW.pl i Super-BMW.pl i tego konsekwencje.


Krzysiek

Którą opcję utrzymania serwera wybierasz?  

12 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którą opcję utrzymania serwera wybierasz?

    • Droga
      5
    • Średnia
      1
    • Budżetowa w pierwszym roku
      5
    • Mega tania
      1

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 25.02.2021 o 13:00

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie cześć z Was zauważyła, moje zniknięcie jakiś czas temu z forum i zniknięcie działów do wycen i zamawiania części. Z dużym smutkiem i nostalgią muszę Was poinformować, że zakończyłem działalność gospodarczą i zamknąłem sklepy. Nie mam już możliwości zamawiania, wyceny i sprzedaży części.  Koniec pewnego etapu w moim życiu, mam nadzieje, że wkrótce będzie kolejny. 

 

 

Konsekwencje:

 

Przez ostatnie kilkanaście lat, utrzymywałem, stronkę, serwer, opłacałem skrypt i domeny. Było to związane z tym, że i tak musiałem mieć wykupione serwer na potrzeby swoje i swoich stron. Obecnie nie mam już potrzeby utrzymania innych stron, a utrzymanie serwera (i całej reszty) na dzień dzisiejszy jest dla mnie zbyt dużym obciążeniem finansowym.

Dlatego pomyślałem, że konieczna będzie zrzutka wśród użytkowników forum ( o ile chcecie i uważacie, że nadal ono jest Nam potrzebne).

 

Mamy trzy opcje do wyboru:

 

Droga:

Zostaje tak jak jest na VDS w Contabo, koszt 176 zł miesięcznie plus 50$ rocznie za licencję forum i około 70 zł za domenę.

 

Średnia:

Przenosimy na tańszą wersję VPS do Contabo koszt około 40 zł plus 50$ rocznie za licencję forum i około 70 zł za domenę.

 

Budżetowa w pierwszym roku:

Pierwszy rok w nazwa.pl 123 zł (246 zł od drugiego roku) plus 50$ rocznie za licencję forum i około 150 zł za domenę (bo musi być utrzymywana w nazwa.pl).

 

Mega tania:

Kasujemy forum i z głowy.

 

Co o tym myślicie?

 

Na decyzję czas mamy do końca miesiąca (minus ze 2 dni na przeprowadzkę).


Dopisek

Lista chętnych jest już nadspodziewanie długa, dlatego pozwoliłem sobie założyć osobny temat ze zrzutką:

 

https://www.maxbimmer.pl/topic/35722-zrzutka-na-serwer-maxbimmerpl/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka... Mam. Nadzieję ze u ciebie wszystko w pozadku ? Trochę szkoda ze mamy 8 dni na to i że wcześniej nie dałeś trochę znać. Dla Mnie sytuacja prosta ściepa po 15 zł na Konto DD u kosy z tego można opłaty robić nie ma Forum to nie Ma konta i kasy na akcje z dziećmi jak już się ten cały syf z pandemia skończy.


Ściepa?? Na konto i jak będą pieniążki to ogarniesz to Krzysku? Oczywiście tak zeby działało puki nie wpadniemy na coś mądrzejszego ??

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w miarę ok. Dużo się działo ostatnio. Wiele się zmieniło, ale jakoś trzeba działać dalej. 

Część opłaty za serwer, będą pokrywały reklamy. Które pojawiają się dla niezarejestrowanych oraz od dzisiaj także dla zarejestrowanych w mniejszym stopniu. Tutaj myśle, że jesteśmy w stanie osiągnąć przychód na poziome 60-80 zł w miesiącu. Czyli zostawało by około 100 zł do dopłaty. W sumie to 10 osob po 10 zł miesięcznie (ewentualnie 5 zł przy 20 osobach).  Tylko nie wiem, czy mamy tyle aktywnych użytkowników którzy chcieliby płacić?  Stad pomysł z postem i ankieta. 
 

Jeśli będą chętne osoby do wpłat to założę osobny temat z numerem konta i tam będą prowadzone wszystkie rozliczenia. Tutaj wystarczy mi sama deklaracja, ze są osoby chętne do wpłat. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że nie udzielam na forum nie znaczy że nie jest dla mnie ważne.
Poznałem tu kupe wartościowych ludzi i ściepa to nie problem.
Kurcze skoda że pozbyłeś się sklepu ale domyślam się że zmiana na lepsze...

Tak więc zrzutka i trzymamy nasze forum.
Pozdro

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty przy opcji drogiej to:

Serwer 176 zł x 12 = 2112 zł

Domena = 70 zł

IPB (skrypt forum) = ~200 zł

 

Razem:  2382 zł rocznie. 
Z reklam wyjdzie  ~70 x 12 = 840 

 

Wychodzi 1500 zł rocznie, czyli 130 miesięcznie. 

 

Patrząc na to co się obecnie dzieje na forum, wydaje mi się, że to duża kwota i ok, teraz złożymy się, bo jesteśmy na świeżo.

@Krzysiek Czy forum generuje aż tak duży ruch, aby utrzymywać go na VPS?  Dhosting nie jest idealnym serwerem, ale dość budżetowym nawet dopłacając do elastycznego skalowania, ale zredukuje koszty dość sporo. 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty przy opcji drogiej to:
Serwer 176 zł x 12 = 2112 zł
Domena = 70 zł
IPB (skrypt forum) = ~200 zł
 
Razem:  2382 zł rocznie. 
Z reklam wyjdzie  ~70 x 12 = 840 
 
Wychodzi 1500 zł rocznie, czyli 130 miesięcznie. 
 
Patrząc na to co się obecnie dzieje na forum, wydaje mi się, że to duża kwota i ok, teraz złożymy się, bo jesteśmy na świeżo.

@Krzysiek Czy forum generuje aż tak duży ruch, aby utrzymywać go na VPS?  Dhosting nie jest idealnym serwerem, ale dość budżetowym nawet dopłacając do elastycznego skalowania, ale zredukuje koszty dość sporo. 
 
130zl miesięcznie to nie jest dużo 13 osób po 10zl

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dixx37 napisał:

Koszty przy opcji drogiej to:

Serwer 176 zł x 12 = 2112 zł

Domena = 70 zł

IPB (skrypt forum) = ~200 zł

 

Razem:  2382 zł rocznie. 
Z reklam wyjdzie  ~70 x 12 = 840 

 

Wychodzi 1500 zł rocznie, czyli 130 miesięcznie. 

 

Patrząc na to co się obecnie dzieje na forum, wydaje mi się, że to duża kwota i ok, teraz złożymy się, bo jesteśmy na świeżo.

@Krzysiek Czy forum generuje aż tak duży ruch, aby utrzymywać go na VPS?  Dhosting nie jest idealnym serwerem, ale dość budżetowym nawet dopłacając do elastycznego skalowania, ale zredukuje koszty dość sporo. 

 

 

Tutaj na pewno temat będziemy jeszcze przerabiać, jeśli wpłaty przestaną wystarczać to wrócimy do tematu hostingu współdzielonego. Ale będzie to raczej thecamels lub ewentulanie LH. Dhosting wg obecnego zużycia zasobów ze statystyk serwera (ok. 2 GHZ, 4 GB RAM oraz 80 GB HDD) wychodzi dopłaty prawie 200 zł, a z tego co pamiętam jak u nich byliśmy to szału nie było jeśli chodzi o prędkość działania. 

 

Liczę po cichu też na to, że wpływy z reklam się zwiększą. Tutaj mam taki pomysł, żeby moje sklepy przerobić na małe farmy reklam i środki przeznaczyć na utrzymanie serwera. Dlatego też sklepy od wczoraj zaczęły znowu działać, nie wiem tylko czy przejdą weryfikację google Adsense.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Krzysiek napisał:

 

Tutaj na pewno temat będziemy jeszcze przerabiać, jeśli wpłaty przestaną wystarczać to wrócimy do tematu hostingu współdzielonego. Ale będzie to raczej thecamels lub ewentulanie LH. Dhosting wg obecnego zużycia zasobów ze statystyk serwera (ok. 2 GHZ, 4 GB RAM oraz 80 GB HDD) wychodzi dopłaty prawie 200 zł.

 

Jeśli mamy jakąś tańszą dobrą alternatywę to wydaje mi się, że przenosić powinniśmy się już teraz, żeby zminimalizować koszty. Wpłaty, które teraz wpływają będą zabezpieczeniem na kolejne miesiące, a nawet może i lata przy serwerze LH. 

 

Jeśli w kolejnych miesiąc chęć wpłat nie będzie maleć i będzie tak pozytywny odbiór jak obecnie, a jednak prędkość działania forum będzie gorsza, to wtedy myślałbym o powrocie do vps, kiedy będziemy mieć jakiś zapas środków :)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dixx37 napisał:

 

Jeśli mamy jakąś tańszą dobrą alternatywę to wydaje mi się, że przenosić powinniśmy się już teraz, żeby zminimalizować koszty. Wpłaty, które teraz wpływają będą zabezpieczeniem na kolejne miesiące, a nawet może i lata przy serwerze LH. 

 

Jeśli w kolejnych miesiąc chęć wpłat nie będzie maleć i będzie tak pozytywny odbiór jak obecnie, a jednak prędkość działania forum będzie gorsza, to wtedy myślałbym o powrocie do vps, kiedy będziemy mieć jakiś zapas środków :)

 


Myślę, ze na dziś zostawimy tak jak jest. Trochę już jest późno na szukanie i testowanie dobrej alternatywy. Zostawię nam tą decyzje na marzec. Bo może być tak jak piszesz, ze teraz wszyscy są chętni do wsparcia, a za 2-3 miesiące nikt już nie będzie o tym pamiętał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Krzysiek zablokował(a) i przestał(a) promować ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...