Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Doradźcie Proszę!!!


Pawel

Rekomendowane odpowiedzi

Mam możliowść kupna BMW E39 kombi z 2001 z silnikiem 2.0D (136 tys km z common railem)roku srebrne bez skór i automatu za 42 tys zł. Auto nie było bite jest sprowadzone z niemiec ma przejechane 126 tys km jest książka serwisowa.

Drugie BMW to 530D (z common railem) z automatem z 99 roku za 40 tys. zł Pln, ma przejechane 169 tys km. Nie ma ksiązki do niego ale właściciel może pojechac ze mną do dealera BMW na sprawdzenie przebiegu i czy nie było bite itp rzeczy. Oczywiści za sprwadzenie ja będę musiał zapłacić. Jeżdziłem tym BMW i wyglądało wszystko na początek że jest ok. Jest to wersja BMW max doposażona ze skórami itp. Gość nie jest chandlarzem i chce się pozbyc auta bo potrzebuje forsy. Sprowadził je w czerwcu z francji od znajomej.

Co radzicie kupować kombiaka ze słabym 2L motorem ? czy 2.0D w kombi słabo się zbiera do przodu bo ma tylko 136 km a auto jest ciężkie? I ta ręczna skrzynia czy nie jest to auto zaduże na manualną skrzynię?

czy może zostać przy kupnie 3.0D z 193 konnym silnikiem i większym przebiegiem?

dzięki za rady

pozdrawiam

Pawel :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu kupiłbym ten z 3 litrowym motorem z tego co wiem jest to sprawdzona jednostka w tym samochodzie różnica 2000 zł przy 40 000 to nie jest praktycznie żadna różnica oglądałem nawet na tvn turbo recenzje tego modelu z silnikiem 3,0 i bardzo sobie go chwalą wybór należy do Ciebie 2,0 troche słaby będzie ale też zalezy do czego potrzebujesz auta ... pozdrawiam FunS BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od tego czego wymagasz od auta , idealnym wyjsciem byłby kombiak

ale z silnikiem 3.0 .

e39 jest troche cieżka i ten silnik 2.0 owszem ma spory moment obrotowy ale raczej

nadaje sie do takiej spokojnej jazdy . Natomiast 3.0 to juz inna rozmowa , ja bym

raczej zaryzykował to drugie auto , skoro gosc chce z tobą podjechac do dealera to

raczej niczego nie ukrywa wiec mozna przyjac ze auto jest w dobrym stanie .

Jesli chodzi o przebiegi to jak na te silniki to sa dopiero dotarte :lol: one

bez wiekszego problemu przelatają 500tys wiec akurat ilosc przejechanych

kilometrow nie jest tu az tak istotny lepiej kup auto z lepszym wyposazeniem

zawsze bedzie pozniej łatwiej sprzedac <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez radziłbym autko z silnikiem 3.0 i na wypasie.

Poza tym miałem okazję pojeździć w niemczech e46 kombi z 2.0D.

W tej budzie to nawet ładnie się zbierało a po autostradzie 180 można było spokojnie pomykać z lekkim luzem pod pedałem.

Wydaje mi się jednak, że w budzie e39 może być trochę ociężała.

Co do skrzyń biegów, to czy manualna, czy automat to tylko kwestia gustu.

Skrzynie są dedykowane konkretnym silnikom i karoseriom. Np. do silnika 2.0D i budy e46 będzie inna skrzynia niż do 2.0D i budy e39.

Z reguły automaty maja większy apetyt na paliwo, ale stojąc w korku nie trzeba wachlowa gałką :mrgreen:

Pozdrawiam, Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam taka prozbe czy ktos by mi doradzi obecnie mieszkam w Canadzie ale mam plan kupic Beemke w polsce bo sa tansze. Chce kupic bmw 7 3.5 albo 5 2.5 nie wiem ktora wybrac i ktora by waszym zdaniem i doswiadczeniem byla mnie zawodna? wiem ze to zalezy od kierowcy w duzym stopniu jak klijent jezdzil. I na co musze zwrocic wielka uwage oprocz tych elementow co juz czytalme jak kupic beemke, bo praktycznie wszystko bylo o 5 i 3 a co z 7? I rocznik nie moze byc wyzszy niz 91 i czy tak beemka posiada na dzwiach od strony kierowcy naklejke albo blasze ktora potwierdza rocznik itp? Bo bez tego nie przejdzie mi inspekcji na granicy tutaj. jak nie to gdzie moge ja znalezc na samochodzie?? I czy moze ktos mi podac jakies linki takich beemek oprocz otomoto i allegor bo tam caly czas sprawdzam a przede wszystkim bimka musi miec oczywiscie standardowa skrzynie bo automatic nie daje takiego fanu moim zdaniem. Dziekuje za odpowiedzi i porady z gory pozdrawiam wszystkoch klubowiczow. David :D <bmw_1> <bmw_2> <bmw>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...