Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Słabiej świecące górne paski LED tylnych lamp lift


mmaarrcciinn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie widzę u innych jak i u siebie w lampach tylnych, paski LED od dołu ku górze słabiej świecą i widać to najlepiej w dzień. Na dole ok np ta ostatnia a im dalej w górę tym słabiej. Czemu??? Nie rozbierałem nigdy tylnych lamp, czy da się to jakoś samemu ogarnąć? Zmienić ledy? Czy to ich wina? Bo chyba nie skoro słabiej to świeci.... Byłbym wdzięczny za pomoc. Edytuje post, na foto widać jak od dołu świecą mocnej i im wyżej tym delikatnie słabiej. W dzień widać bardziej. Miał wcześniej przedlifta i zakładałem mu takie lampy nowe to świeciły bajecznie, rowniutko jaśniutko.

20210305_222040.jpg

Edytowane przez mmaarrcciinn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te paski to światłowód a nie LED. Źródłem światła jest zwyczajna żarówka ale jej światło jest przepuszczane przez przeźroczysty plastik w formie pasków w lampie (tak - to tez jest światłowód). 
Na początek wymienił bym żarówkę. Tylko w żadnym wypadku nie montuj mocniejszej bo spalisz lampę i instalację.

Inną sprawą może być zwyczajne zakurzenie wewnątrz lampy co jest częste i normalne po wielu latach eksploatacji oraz degradacja samego plastiku. Światło wytraca swoją moc im dalej od źródła światła. To tak jak świecić latarką w czystej i brudnej wodzie.

Edytowane przez Lijo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakurzenie to chyba raczej nie jest bo jest to równomierne w obu lampach patrząc od góry do dołu. Źle ująłem to w poście, wiem że to nie paski tylko tak jak piszesz żarówka na początku i daje światło w plastik tylko źle to ująłem. I na pewno tam są żarówki ledowe a nie zwykłe jakieś. Pytanie tylko czy tam dobry dostęp by był gdybym rozłożył lampę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może właśnie źle świeci bo ktoś wsadził żarówki LED zamiast zwykłych? Sam się kiedyś na to naciąłem.

Co do rozkładania lampy to tylko pod warunkiem że masz takie same na podmiankę po uszkodzeniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię o grzebaniu tylko o źródle światła. Do tego typu lamp: https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/63_0801-lampa-tylna/i47754/kL/sN/r2003

najlepiej sprawdza się zwykła żarówka a nie żarówka led. Jeśli ma w gniazdach zwykłe żarówki to nic więcej nie zrobisz. 

 

P.S.

Uwielbiam te lampy. Zawsze jak jade za E60 w sedanie to się rozpływam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co masz pod linkiem to lampa przedliftowa... I tam są zwykłe żarówki. Polift ma te z husarią 🙂 i tam zapewne są ledy które świecą w ten światłowód i o to właśnie pytam...... Czy ktoś rozbierał to i jakie żarówki tam są..... Jak wsadzimy mocniejsze ledy w ten światłowód to było by jaśniej i nic by się nie spaliło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, mmaarrcciinn napisał:

To co masz pod linkiem to lampa przedliftowa... I tam są zwykłe żarówki. Polift ma te z husarią 🙂 i tam zapewne są ledy które świecą w ten światłowód

No właśnie nie. Wkład lampy się zmienił ale to nadal są zwykłe żarówki.

https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/63_1020-tylne-sw-poz-w-bocznej-sciance/i50467/kL/sN/r2009/m08

 

Właśnie husarię najbardziej lubię.

A tak na marginesie to nie pokusiłeś się do tej pory żeby zobaczyć co tam faktycznie świeci? Czy zwykła żarówka czy led? ;)

 

Jak byś był  w okolicy to chętnie zajrzę :)

Edytowane przez Lijo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym dostał w ręce Twoje lampy bo dalej ustaje przy swoim :) Jak nie to stawiam piwo :)

P.S.

Nigdy nie zdarzyło mi się żeby katalogi BMW źle pokazywały. A schemat wyżej masz po prostu lampę od LCI a tam ewidentnie jest wkład z żarówkami wtykany do lampy. Pewnie na zatrzaski.

Edytowane przez Lijo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, wyjmuje wkład z żarówkami ale te światła o których pisze (te światłowody) nie są wyjmowane na zewnątrz razem z tym wkładem, wiesz o co mi chodzi? One są zintegrowane w środku tak jak brewka przednich lamp. Jest wklejona na stałe i ten światłowód ma na początku LED. Żeby go wymienić trzeba "wydrapać" to wszystko. I z tylną lampą jest podobnie tylko że nie trzeba drapać. Te ledy od światłowodów są w środku lampy i nie wyjmuje się ich razem z tym wkładem który masz tam pokazany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te żarówki które świecą w światłowody, są w lampie zintegrowane i nie wyjmuje się ich razem z tym wkładem na zatrzaski.... Tak samo jak ledy od kierunkowskazów, nie wyjmuje się ich, są na stałe w lampie nie w tym wkładzie. Na tym wkładzie siedzą żarówki od stopu, wsteka i pozycji. 

Edytowane przez mmaarrcciinn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...