Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Sprzęt Audio w BMW E39


Pawel

Rekomendowane odpowiedzi

1. Czy może ktość poradzić co zrobić z głośnikami i sprzetem w E39 z 2000 roku.

Czy można zastąpić je jakimiś sprawdzonymi głośnikami wstawiając je zamiast seryjnych bardzo słabych sześciu gośników?

Może mozna wymienić sprzęt (Bussines) na jakiś inny oryginalny BMW z lepszymi parametrami?

Czy istnieje możliwość podłączenia bufera do radia Bussines ? jeśli tak to jak to zrobić?

Może wymiana wszystkich głośników na nowe o lepszych parametrach rozwiąże problem lichego grania nie montując bufera?

Dziękuję za wszystkie rady i podpowiedzi od was

pozdrawiam

pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem :wink:

Pod radio ni ema sensu podłaczać bo nie ma tyle mocy żeby to zagrało ładnie.

Miałem przyjemnośc pojezdzić troche E39 z naglosnieniem dosc dobrym:

-Radio CD Buisness

-4głosniki Rockford Fosgate

-2 tweetery(nie wiem jakiej firmy)

-Subwoofer Rockford Fosgate

-wzmacniacz DLS silver Line

Basówka była skierowana do kabiny przez ten otwór gdzie jest podłokietnik, bagażnika niewiele to zajęło, ładnie wykonane i grało świetnie.

Na zewnątrz prawie nie słychać, a wewnątrz nie bylo słychać własnych myśli :wink:

Przedewszystkim grało bardzo czysto.

Jak chcesz to na PW powiem ci jaki koszt i gdzie.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam. Jeśłi chodzi o zrobienie audio w e 39 to jest możliwe zrobienie wszystkiego. Ale nie bęą to małe koszty. Ja zabrałem sie do tego i po dokonaniu wstępnej wyceny zrezygnowałem. Do wymiany kwalifikuje sie dosownie wszystko. Od radia do sotatniego kabelka. Wiec jak ktoś chce zrobić coś z tego to nie ma co liczyć że zamknie sie w przyzwoitej kwocie.

Ja nie bedę inwestował aż tyle bo mam zamiar zmienić autko. Pozdrawiam <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdunek Podaj co to za NAVI jest. Fabryczne czy może beckera? Pod fabrycznym radiem też możnauzyskać ciekawe brzmienie. Trzeba tylko troche pokombinować. ;)

NAVI professional 16:4 ekran + TV, montowana od 08.2000 zgodnie z e39 po faceliftingu, ogolnie gra dobrze bo zestaw jest HIFI 8 glosnikow ale chcialbym cos wiecej. A dokladnie kombinatoria z glosnikami, bo sama zmieniarka jest OK, mam jeszcze kasete mp3, dzieki ktorej mam mp3 przez iPoda , gniazdo kasety znajduje sie pod ekranem, takze ze z odbiorem audio nie ma klopotow, tylko glosniki. moj srodek e39

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

a ja ci powiem z wlasnego doswiadczenia ze lepiej wymienic radio dac wzmacniacz z 800 wat tube (dosc duza ;) ) a glosniki zostawic seryjne, wychodzi bardzo tanio a naglosnienie jest duzo lepsze niz w niektorych autach co sa powymieniane glosniki, radio najlepiej daj JVC ale ktorys z nowszych modeli (mi sie udalo kupic nowke z wyswietlaczem cieklorystalicznym za 200 euro )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Ja mam podobny plan z ktorego najbardziej wkurza mnie radio.W e34 kupilem odtwarzacz mp3 wymienilem sam i po sprawie a tu ...rozmiar tego radia i montaz eehh.

Mysle ze sprobuje wymienic glosniki w dzwiach i tylnej polce jako pierwsze i zobacze jaki to da efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głośniki są ok, ale to niestety wszystko, ja bym polecił wymiane i z przodu i z tyłu, radio też z reszta by się lepsze przydało , jesli jest zmieniarka w bagarzniku to z wooferem nie powinno byc kłopotów, ale nie wiem co na to powie wzmacniacz, może byc za słaby, moja rada sprzedaj wszystko , wstaw nowe głośniki , radio , przewody do wzmacniacza, wzmacniacz i bedzie git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja tez mam taki problem bo mam radio na kasety chce zrobic jakos na płyty ale cos mi sie zdaje ze w moim przypadku bede musiał zmienic całe radio a to wydatek 1500zł NIECH TO DIABLI>>>>

[ Dodano: 13 Luty 07, 21:26 ]

wogule to musze pogadac z kims na ten temat bo moze jestem w błedzie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chce u siebie zamontowac zmieniarke albo cd ale tak jak mowisz 1000-1500zl.

Radia nie musisz wyrzucac.Zobacz jak ten gosciu to zrobil.

http://www.bmwtips.com/tipsntricks/My%20business%20CD%20install%20(Mucho%20pics)%20(archive)_files/My%20business%20CD%20install%20(Mucho%20pics)%20(archive).htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...